OVH Community, your new community space.

DS 2014: OVH / infrastruktūra


Gyvai
10-31-2013, 04:56 PM
Gerb. Artrai,

Informacij apie visa tai pateiksime ne u ilgo, visk paaikinsime ir atsakysime klausimus, jeigu tokie kils.

Arturas-M
10-31-2013, 09:25 AM
Matant anglik emik panaudojimo srii vertim prie akis is tas rykja
Bendrai visai DS gamai kyla neikumai:

1. PRO naikinama ir visos papildomos opcijos galimos usakyti tiesiogiai (labai teisingas sprendimas)
2. Pilnavert IP migracija galima tik vRACK ribose. vRACK suderinamas tik nuo EG.
Taiau kyla keli klausimai:

1. Kas bus su serveriais kurie dabar turi PRO? Sakykim iai dienai, SP, mSP galima usakyi PRO ir tokiu bdu ie serveriai gali gauti IP i sav RIPE blok. Sakykim is klausimas jau aktualus man iandien (tiksliau vakar, prie savait, mnes...). iai dienai a savo poreikiams teturiu tik vien server OVH ir apkrovos balansavimas vyksta ikeliant servis i OVH. Laikau ir mSP rezervui, taiau realiai neaiku k su tuo mSP daryti, nes jeigu jis vliau negals priimti IP, tai jis man nenaudingas...
2. vRACK kaina.
3. Sakykim iai dienai serveris turi PRO ir norsiu j kelti vRACK. Kaip bus su kaina. Jau kakada anksiau sakiau, kad PRO + vRACK absoliuiai nedomi kombinacija.

Su KS-PS viskas aiku, 10 iai dienai logika kaina u Atom, studentam 5 taip pat nra blogai.

SYS - man atrodo viskas taip pat logika.
Hosting - vl neaikumai su IP. Vertime minima multi IP, taiau apsiribojama dviem. ia gal vertime kakas sumauta... Taip pat vl gi neaikumas su IP - taip ieina, IP nuo i serveri IP nukelti nepavyks, jie jau bus pririti?

Enterprise - man neaikus momentas No web hosting, no infrastructure. One client per customer. . Tai yra persona sigijusi server i esms yra apribota. Jeigu tas apribojimas nesuteiks kakokios kompensacijos, tuomet i gama bus mirus... Normaliai mastant - hosting universaliau.

Brokeriai - sunku kak paskyti, reikia matyti prie akis lentel su serveriais. Vl gasdina No option. O IP? Nra IP, reikia pardavimo tikimyb artja nul. Ta statistika, kad 50% neusako papildom IP nieko nereikia. Juos kompensuoja kita dalis, kuri usako papildomus IP. Be to, yra labai dana situacja, kai klientas pusmet laiko server su vienu IP ir staiga pasikeitus jo poreikiams pradeda prayti IP. Gavs atsakym - tau nepriklauso, jis parodys kulnis...

Infrastructure - ia kosmosas.... Mano supratimu, ioje kategorijoje turt bti pamintos bendros manomos galimybs ir prieraas, kad viskas derinama eigoje. Numatyti vis scenarij nemanoma ir jeigu OVH nori iame rinkos segmente sitvirtinti, turt pamirti No options atsakym. Su kiekvienu klientu pretenduojaniu i kategorij turt bti dirbama individualiai. I esms, tai galioja ir Enterprise...

Apskritai, IP klausimas yra vienas aktualiausi. Pageidautina bt, kad OVH garantuot visiems serveriams, kurie gali turti kakok tai skaii IP migruoti IP FO bet kur server be apribojim. ia yra kertinis ir unikalus OVH koziris, tai suteikia klientui galimyb be skausmo pakeisti vien server kitu. Retai kada tai bna i brangesnio pigesn. odiu reikia rasti bd, kaip klient skatinti naudotis savo paslaugomis, o ne stabdyti apribojimais. Turiu daug pavyzdi, kai klientas atsiremia IP skaii, PRO per brangu ir rezultate mogus atsisako OVH serverio ir keliasi kitur. Statistika toliau yra labai nemaloni, klientas kart atsisaks paslaug, labai sunkiai yra susigrainimas....

Arturas-M
10-29-2013, 02:54 PM
Visa tai tezs, vizijos kaip dabar madinga sakyti. Primena senus komunizmo laikus, ir pasakas apie kosminius laivus brazdinanius ms interneto (kosmoso) platybes. O kasdieniniai reikalai kaip? Kokie postmiai ir kokios vizijos? Kol kas mano vizija viena - matau Oles sdint ant storos medio akos ir ir brinant su pjklu ak tarp savs ir medio kamieno. I galvos srities kyla debeslis su rykiu urau, kurio prasm madaug tokia "k ia padarius kad greiiau nupjauti t prakeikt ak".
Mano tirados potekst bt tokia - klient nepadauginsi, j kiekis yra konstanta. Ir tik nereikia klient mokinti kaip jiems gyventi. Jeigu pateiksi tai, ko reikia klientui - jis pirks, nepateiksi, klientas pirks pas tavo konkurent. O jeigu pabandysi i savo kliento atimti jo klientus, prarasi visk ir priedo ger vard Taigi geriau dirbti, nei oriai pilstyti i tuio kiaur.

ia mano, kaip kliento atsiliepimas....

Nuoirdiai, linkjimai Octave

P.S. Beje, tie kiti du kurie sdi kartu usidar, tikrai lojals Octave? Man paranojikui kyla mintys ....

Gyvai
10-28-2013, 04:18 PM
Taip pat skaitykite:
http://forum.ovh.com/showthread.php?t=94345
http://forum.ovh.com/showthread.php?t=94252
http://forum.ovh.com/showthread.php?t=94155
http://forum.ovh.com/showthread.php?t=94211

Sveiki
Nuo ko pradėti? Aptarsime kai kurias detales prieš pereidami prie bendrų dalykų.

Ovh.com svetainėje pasiūlysime 3 serverių gamas, kurios atsakys į 3 pagrindinius klientų poreikius, kuriuos identifikavome.

Vienas iš šių 3 poreikių - tai mūsų siūlomos vrack parinkties ir naujos funkcijos, kuri leidžia apjungti serverius viešajame tinkle, derinys. Tai yra tik privatus tinklas

Kontekstas:
-----------
Gavome klientų užklausas dėl jų vidinės infrastruktūros perkėlimo pas mus. Jie turi serverius, VM, ugniasienę, apkrovos balansatorius ir t.t., kurie sukonfigūruoti kartu, Kalbama apie 3-tier ar netgi aukštesnio lygmens architektūras. T.y. kai klientui reikia informacijos apie serverį, šis serveris užklaus 3-ojo (duomenų bazės) ar daugiau. Visi serveriai veikia kartu privačiuose tinkluose be/su ugniasniene tarp jų. Pavyzdžiui, PCI-DSS atveju, tai standartas talpinant bankinius duomenis.

Techniškai kalbant, tai serveriai su vrack 1.5/2.0, t.y. privataus tinklo korta, galinčia palaikyti daugybę privačių vlan vienam klientui.

Bet ne tik. Turime gavę užklausų iš klientų, kurie pageidauja apjungti šias 3-tier architektūras su jų duomenų centras ir sukurti didelį privatų tinklą tarp jų ir mūsų. Kliento privatus tinklas bus praplėstas tarp mūsų duomenų centrų, per mūsų tinklą, einantį tarp 17 PoP pasaulyje ir galintį apjungti klientus, kurie turi savo 100M, 1G, 10G ir 40G optinį pluoštą ir/ar daugybę buvimo taškų, šiuose 17 PoP siekiant užtikrinti atsparumą gedimams. Ir kaip visada privačiai, su daugybe privačių tinklų.

T.y. šie klientai nenori viešojo tinklo. Jiems taip pat nereikia viešo IP. Kodėl? Nes jų talpinami projektai ir duomenys yra konfidencialūs. Kalbame apie darbalaukius (DaaS = Desktop as a Service), BigData su konfidencialiais apskaitos ir finansų duomenimis.

Klientai taip pat pageidauja, kad duomenys būtų talpinami keliuose duomenų centruose, dėl atsparumo gedimams klausimų, taip pat dėl spartesnės prieigos. Iš tikrųjų jeigu klientas turi biurus Vokietijoje, Prancūzijoje ir Kanadoje, jis nori turėti prieigą prie duomenų su mažiausiu vėlinimu prieigos vietoje. Duomenų replikavimas keliuose duomenų centruose, keliose šalyse, keliuose žemynuose.

Taip pat svarstomi veiklos tęstinumo ir atnaujinimo planai:
- Veiklos tęstinumo planas (BCP)
- Veiklos atnaujinimo planas (DRP)

Mūsų klientai pageidauja naudoti infrastruktūras mūsų 4 duomenų centrų zonose (SBG, RBX, GRA ir BHS) ir taip užtikrinti veiklos tęstinumo planą (BCP) vos per keletą sekundžių/minučių perkeliant gamybą iš vienos infrastruktūros į kitą. Pavyzdžiui, klientai turi infrastruktūrą RBX ir nuolat atlieka rezervines kopijas SBG. Įvykus gedimui RBX, infrastruktūra perkeliama į SBG. DRP lygmeniu, dažniausiai turime vidaus infrastruktūros rezervinių kopijų infrastruktūrą, kuri gali atnaujinti veiklą per kelias valandas.

Šiais atvejais klientas pageidauja derinti visas mūsų siūlomas paslaugas. Dedikuotą serverį su Dedicated Cloud ir Public Cloud. T.y. klientas užtikrina BCP/DRP kuo mažesnėmis sąnaudomis, o kai iš tiesų reikia įgyvendinti BCP/DRP, klientas pageidauja tai atlikti kuo greičiau, bet galbūt to reikia tik kelioms dienoms. Technologijų derinys suteikia lankstumo kuriant infrastruktūras keliuose duomenų centruose.

Tai įdomu ir klientams, kuriems reikia viešojo tinklo. Jie galės naudoti privatų tinklą, kad suvaldytų visus mainus tarp serverių, taip pat derinti mūsų siūlomas technologijas ir paslaugas, taigi tuo pat metu naudoti Dedicated Cloud ir Public Cloud. Iš tiesų klientas dažnai renkasi Dedicated Cloud, kad greitai įdiegtų infrastruktūrą su daugybe dešimčių/šimtų virtualių mašinų, kurios komunikuoja tarpusavyje. Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, duomenų bazių atveju, klientas pageidauja naudoti dedikuotą serverį. Kodėl? Kad turėtų kuo daugiau disko I/O ir serveris būtų tame pačiame privačiame tinkle kaip ir Dedicated Cloud. Taigi deriname. Vėliau pasiekiamas didžiausias aktyvumas, pridedamos virtualios mašinos, bet ne į Dedicated Cloud, o į Public Cloud kelioms valandoms/dienoms. 3 paslaugos veikia kartu ir dedikuotų serverių lygmeniu serverius vadiname "Infrastruktūra".

Taip pat galime kalbėti apie Cloud Hybrid: klientas derina savo valdomą privatų Cloud su mūsų Dedicated Cloud ir Public Cloud. Visa tai tame pačiame privačiame tinkle tarp mūsų duomenų centrų ir kliento biurų/ duomenų centro.

Filosofija
------------
Pradėjome nuo tuščio lapo, kad pavaizduotume serverius, apjungtus viešajame ir privačiame tinkle, galvodami įtraukti serverius tik iš privataus, bet gedimams atsparaus tinklo.

Tai 2x1G ir 2x10G serveriai, taip pat ir mišrios konfigūracijos:
- 1x1G į viešajį tinklą ir 1x1G į privatų
arba
- 2x1G į privatų tinklą LAN ar dviejuose fiziniuose privačiuose tinkluose
- matysime, ar 4x1Gbps turi prasmės.

Gamą "Infrastruktūra" sudaro:
- "Tier-3" serveriai
- "Tier-4" serveriai
- "Tier-4 big" serveriai

"Tier-3" serveriai - tai serveriai su
- 2x1Gbps
- 1 elektros jungtimi spintoje
- 1 matinimo šaltiniu serveriui
- diskų coldswap (keičiant diską reikia išjungti maitinimą)
- 1 CPU

"Tier-4" serveriai su:
- 2x10G
- 2 elektros jungtimis spintoje, kuri maitinama iš 2 visiškai skirtintų elektros šaltinių
- 2 matinimo šaltiniais kiekviename serveryje, kiekvienas atsparus gedimams, galintis maitinti visą serverį
- diskų hotswap (sugedusius diskus galima pakeisti „karštai“)
- 2 CPU

"Tier-4 BIG" serveriai - tai serveriai kaip "Tier-4", bet jie susideda iš kelių korpusų. Taigi turime užtikrinti "Tier-4" diskų lygmeniu, apjungti korpusus tarpusavyje, garantuoti atsparumą gedimams SAS diskuose. Tikslas - atlaikyti klaidas ar gedimus nepaveikiant paslaugos, kuri teikiama serveryje. Diskus valdanti LSI korta sugedo? Nieko baisaus. Mes nekalbame tik apie spintos "Tier-3" ar "Tier-4", bet taip pat apie serverį/paslaugą. Taip pat galime nagrinėti įdomesnes ("funky") užklausas: kad dar labiau padinintume korpuso maitinimo bloko atsparumą gedimams, galime suteikti serverius su 3 maitinimo šaltiniais serveriams: 2 maitinimo šaltiniai atsparūs gedimams + 1 rezervinio matinimo elementas serveryje, galintis užtikrinti korpuso maitinimą 15 munčių. Jeigu viskas down, serveris ir toliau veikia su visais savo korpusais.

Tinklo lygmeniu, galvojame pristatyti mišrų tinklą: 1 NIC viešajame tinkle ir 1 NIC privačiame, bet jau turime užklausų, kad galėtume pasiūlyti itin kritinį atsparumą gedimams užtikrinant LAG (loginė jungtis, kurią sudaro 2 fizinės jungtys). Visa tai leidžia užtikrinti labai aukštą tinklo prieinamumą, taip pat dubliuoti tinklo pralaidumą tarp serverio ir privataus tinklo. Tai yra labai aukštas pasiekiamums.


Pasiūlymas
------
Kaip ir sakiau, pradėjome nuo tuščio lapo. Dirbome tryse, atvirai kalbant jau 2 mėnesius. Vakar pristatėme pasiūlymus savo komandoms, kurios turi paruošti prezentacijas ir pristatyti klientų atsiliepimus. Per prezentaciją pagalvojau, kad tai labai primena EG/MG/HG/HG-BIG (!!) pasiūlymus. Tai keista. Po diskusijų nusprendėme pakeisti "Tier-3", "Tier-4" ir "Tier-4 BIG" pasiūlymų pavadinimus ir toliau naudoti EG/MG/HG infrastruktūrų lygmeniu. Būsite mažiau pasimetę ir tiesa tai, kad serveriai EG/MG/HG jau su 2 tinklais.

Taigi turime "Infrastruktūrą", kurią sudaro serveriai:
- EG/MG, t.y. "Tier-3"
- HG, t.y. "Tier-4"
- HG BIG, t.y. "Tier-4 BIG"
taip pat
- Dedicated Cloud (pCC), t.y. "Tier-4 BIG"
- Public Cloud (pCI 2.0), t.y. "Tier-3"

Infrastruktūroje jūs galite valdyti begalę privačių tinklų (daugybę vlan klientui), taigi naudoti potinklį tarp serverių. Serveriai/VM gali būti 4 mūsų valdomų DC zonuose:
- SBG
- RBX
- GRA
- BHS

Taip pat siūlome:
- Load Balancing Managed: paslauga, kuri leidžia paskirstyti apkrovą tarp:
a) viešųjų IP
b) privačių IP, t.y. savo vidaus architektūroje jums gali prireikti sukurti klasterį, kurį naudos kiti serveriai. Visa tai privatu.

- viešą/privatų maršrutizavimą su ugniasiene

- NAT paslaugą, kuri leidžia serveriams/VM su privačiu IP patekti į internetą

- DHCP paslaugą, kuri leidžia VM paimti viešajį ar privatų adresą

- VPN, kuris leidžia apjungti privatų tinklą su:
a) mobiliuoju įrenginiu ar kompiuteriu ir užtikrinti darbuotojų mobilumą
b) biuru/duomenų centru naudojant jūsų viešąją jungtį (ADSL, ISP optinį pluoštą)

- Dedicated Connect, kuris leidžia pajungti optinį pluoštą biurui/duomenų centrui, naudojant mūsų tinklą 17 PoP pasaulyje. Kalbame apie dedikuotą 100M/1G/10G/40G. Taigi reikia sukurti tinklą tarp mūsų PoP ir jūsų biuro/duomenų centro, ir mes galime tai pasiūlyti su mūsų vietos partneriais beveik visuose svarbiuose Europos, JAV ir kanados miestuose.

Kalbant apie serverių pasiūlymus ir kainas, viskas priklauso nuo diskų pasirinkimo ir RAID atsparumo gedimams tipo. Todėl nusprendėme ištirti ir pristatyti tikslią gamą, leisti pasirinkti iš 18 pasiūlymų, pagal kainą. Tikslas - atrinkti ir turėti nuo 3 iki 5, vietoje 18 pasiūlymų. Galėsime patvirtinti, jei pasiūlymas yra įdomus ar ne. Mes suteiksime daugiau informacijos apie serverius ir jų kainas, tai bus "Infrastruktūra". Bet kuriuo atveju, šios gama kainuos nuo 100 EUR/mėn.

Draugiški linkėjimai
Octave