OVH Community, your new community space.

Virtualizacija: antras turas ...


oles@ovh.net
11-27-2009, 07:58 PM
Ši žinutė labai techniška, suprask - barbariška. Jeigu dar neužaugo barzda, ar jeigu kiti neišjuokė pažvelgę į tavo monitorių ir neprapliupo iš juoko pamatę terminalo langą, neskaityk..

Labas,

Turime IP failover, IP apkrovos balansavimą, dabar pereiname prie Failover - MAC...

Jau kelis mėnesius (o gal metus? ko gero...), OVH siūlo operacines sistemas pritaikytas OS virtualizavimui. Ir viskas labai paprastai, diegimas - 1 click baby.

Pavyzdžiui, turime OS su PROXMOX, VMWARE, XEN ir Virtuozo, daugiau apie jas:

http://www.ovh.lt/produktai/pasiulymai_vps.xml

Pačių virtualių mašinų (VM) IP/MAC routing'as lygi šiol buvo atliekamas tik 3 TCP/IP lygmenyje. T.y. nei routeris nei tinklo šakotuvas nežinojo jūsų VM MAC adreso. Jie siųsdavo VM skirtus paketus į fizinio serverio MAC.

Tai gali sukelti konfigūracijos problemų, nes serveris turi priimti paketus skirtus VM ir nukreipti į VM. Šiam tikslui mes dažniausiai naudojame „iptables“, kiekvienam portui. O tai yra daug.

Nuo šiol OVH siūlo ir 2 lygio IP/MAC routing'ą. Šiuo atveju skirtasis serveris, gavęs paketą atlieka ne routing'ą, bet tik paprastą nukreipimą (switchning). Paketų nemodifikuoja. Tokiu būdu yra realizuojamas tiesioginis ryšis tarp router'io ir VM.

O tai keičia viską iš esmės!

Jūs galite aprašyti savo VM MAC tinklo adresą. OVH įranga saugiai nukreips paketus tiesiai į jūsų VM MAC.

Tvarkytuve, atsirado naujas mygtukas „Virtualus VPS MAC“.
Paspaudus kurį, yra suteikiamas unikalus VM MAC adresas priskirtas jūsų serverio IP Fail-over arba RIPE adresu.
Žinoma VM turėtų išmokti bendrauti su router'iu. Taip pat jums reikia sukonfigūruoti kelią į jūsų VM taip, kad VM žinotu kokiame tinkle ji yra. Gal kam nors tai atrodys sudėtinga, tačiau iš tiesų tai yra kur kas paprasčiau nei nukreipimas naudojant iptables lenteles...

Visos šios savybės yra beta stadijoje (kaip ir funkcija tvarkytuve). Kitą savaitę mes pridėsime galimybę nukreipti į kitame tinkle esantį MAC adresą. Kitaip tariant, mes tiesiog pasiūlysime MAC fail-over funkciją...

Taip pat, nuo šio penktadienio yra galimybė įdiegti Citrix XenServer 5.5, tačiau ši OS dar yra tik alfa stadijoje, ir skirta tik diegimui iš naujo, jos negalima pasirinkti užsakant serverį. Šioje OS yra Hyper-V alfa, bet visa tai kitą savaitę, kaip ir VMWare

Ačiū už feedback'ą.

Pagarbiai

Octave