OVH Community, your new community space.

Tinklas


oles@ovh.net
11-13-2009, 08:26 AM
Sveiki,
Praėjusiais metais, 2008 spalį, praplėtėme savo tinklą iki Madrido, Varšuvos, Vienos, Milano, Marselio ir Prahos. 2008 lapkritį, norėdami padidinti srautą tarp Paryžiaus - Rubė, Rubė - Briuselio ir Briuselio - Amsterdamo, pradėjome tiesti linijas Briuselis - Frankfurtas bei Rubė - Londonas. Visi darbai buvo baigti 2009 kovą/balandį. Tačiau tarp 2008 gruodžio ir 2009 rugpjūčio, per 10 mėnesių, interneto srautas nepadidėjo. Tai matoma duomenų srauto apsikeitimo taško AMSIX grafike
http://www.ams-ix.net/cgi-bin/stats/...all;png=yearly

Tikriausiai tai krizės efektas.

Tada, 2009, kilo daug klausimų. Mes daug investavome į tinklą, tačiau galiausiai pasimatė, kad tai nebuvo būtina... Gal nereikėjo investuoti? Gal reikia kitaip projektuoti tinklą?

Nuo 2009 rugsėjo, pastaruosius 2 mėnesius, tinklo srautas auga iki „normalaus“. Apsidžiaugėme, kad ne veltui investavome, kadangi laimi visi. Dabar tinklas yra gigantiško 550Gbps (0.5 Tbps!) pajėgumo, o į internetą mes siunčiame beveik 280Gbps ir tai be chroniško tinklo perpildymo.

Kol kas viskas netobula ir krizė nepraėjo. Tačiau vis tiek planuojame daug investuoti ir 2010. Normalus tinklo plėtimas ir tinklo saugumo kūrimas. Kitaip sakant, jeigu kažkur čia yra klaida, 1 klaida bus kažkur ir ten, būtinai, visada taip būna. Tai tikra tiesa. Dar turime dalykų, kuriuos reikia taisyti, pvz., tai saugus Rubė - Amsterdamas ir Rubė - Londonas kanalas. Iš esmės, reikia išjungti grandį Rubė - Londonas - Amsterdamas - Briuselis - Rubė. Tik išjungti grandį Rubė - Paryžius - Frankfurtas - Briuselis - Rubė. Po čia ar ten pridėti maršrutizatorių. Keletą 10Gbps čia ar ten...

Visa tai bus daroma 2010, tinklas vis tiek veiks be paketų praradimo ir perpildymo. Toks pažadas yra mūsų svetainėje. Ir faktas, kad mes turime apie 70 000 serverių savo duomenų centruose, tikriausiai nėra tik sutapimas... OVH kuriamas pasitikėjimas (ne vien Prancūzijoje) yra puikiausias įrodyams, kad mūsų strategija gera ir ja nereikia abejoti, o tęsti.

Ir mes tai darome.

Pagarbiai,
Octave

ovh ... „Pinginasi“ 10 metų