OVH Community, your new community space.

65000 serveriai ... (buvo: Pristatymai 27/09)


oles@ovh.net
10-17-2009, 12:04 PM
Laba diena,

pagaliau mes susitvarkėme su didžiąja gamos SSD (SP SSD, EG SSD, MG SSD) vėlavimų dalimi ir tuo pačiu viršijome 65 000 serverių mūsų tinkle (tiksliau – 65 000 pagrindinių plokščių prijungtų prie 65 000 RJ45 jungčių) skaičių. Dar šiek tiek vėluojame su SP SDD ir EG SSD – trūksta mažiau nei 120 serverių (pusė dienos mūsų gamybos skyriuje surinkimui). Taigi, kai tik gausime likusias SSD dalis, bus baigta su visais vėlavimais.

Visi kiti serveriai yra paruošiami per 1 valandą (99%, serverių su papildomomis pasirinktinai pristatymas užtrunka keletą valandų). Šiuo metu Ovh pristato 250 iš 300 naujų serverių per dieną.

Jau keletą savaičių suaktyvėjo serverių HG su visišku personalizavimu pardavimai. Šiuo metu mes dirbame ties HG 2010 modeliu verslui, kuris bus kitoks nei HG 2009: 2 nustatytos kainos per mėnesį (kokios bebūtų serverio pasirinktys) ir diegimo mokestis, kuris priklausys nuo to, kokius nustatymus pasirinksite. Taip pat galėsite keisti savo HG 2010G pasirinktis jau jį naudodami. Nauji diskai, dar daugiau RAM, tinklo? Tai bus įmanoma. Tik diegimo mokesčiai ir jokių kainos per mėnesį pokyčių. Mes bandysime sumaišyti du verslo modelius ir pasiimti kiekvieno jų pliusus: nustatytas nesikeičiantis mėnesio mokestis, visiško personalizavimo galimybė bei pakeitimų galimybė viso serverio naudojimo laikotarpiu. Tai toks pats verslo modelis kaip ir tanko „Leclerc“... taigi kiekvienas HG taps tanku „Leclerc“ jums bet kada panorėjus... HG 2010G, kaip ir rodo jo vardas, nuo pat pradžių (pagal pirmines nuostatas) bus su 10GB bei su antro tinklo pasirinktimi (taip pat 10GB). Trumpiau tariant, „sunkios“ infrastruktūros, saugojimui ar virtualizacijai, su visiškai prieinama kaina.

Prieš metus buvo pasirašyta sutartis linijos Roubaix – Frankfurtas bei Roubaix – Londonas (10x10 Gbps kiekviena kryptimi) įrengimui. Pagaliau šią savaitę viskas buvo padaryta (prijungti paskutiniai 10G). Viskas užtruko ilgiau, nei buvo planuota, kadangi pirminis planas neveikė („Cisco VSS“ nepavyko teisingai suvaldyti tiesiogiai šitiek pilnų BGP lentelių) ir mes turėjome imtis atsarginio plano bei pakeisti tinklus Londone, Amsterdame bei Frankfurte. Vėlavimai, papildomos išlaidos, 10G plokštės, darbas (viskas nenumatyta, tad lėmė tai, kad vėlavo kiti projektai, ypač chtix.eu). Taigi. Visa tai jau baigta ir veikia, tad pagaliau mes galėsime pabaigti kitus projektus.

Šiuo metu turime dar daugiau (plius 550Gbps) prisijungimo prie interneto galingumo, o suvartojimas siekia 300Gbps. Šiuo metu vyksta diskusijos su tam tikrais operatoriais Europoje dėl atnaujinimų/ naujų PNI – tokiais kaip UPC Lenkijoje (10G), TI Italijoje, ONO Ispanijoje.

Praėjusią savaitę buvo baigta didžioji dalis darbų susijusių su Ipv6. Nuo šiol mūsų tinklas driekiasi (Ipv6 protokolu) į 11 Europos sostinių, taip pat mes vykdome Ipv6 srauto mainus visuose Ipv4 mainų taškuose (išskyrus MIX, PLIX ir Espanix – dar laukiame). Planuojame Cisco naujinimus versija SXI, kurios pagalba būtų įmanomas HSRP Ipv6 protokolu (dar reikia išbandyti), tačiau šiuo metu tai viskas, ką mes galime padaryti su Ipv6. Serverių spintų jungtys nepalaiko Ipv6, paskirstymo plokštės taip pat nesikrauna, ugniasienės irgi. Ipv6 dar nėra pakankamai išplėtotas pas gamintojus ir Ovh to dar nenumato (taip tapdama vienintele, kuri plėtoja tai, ko dar nėra). Taigi mes laukiame ir tobuliname Ipv6 tiek, kiek galime. Ipv6 pas mus yra nepriklausomas nuo Ipv4. Jūsų serveris veikia tik su Ipv6 be jokio 4 versijos IP.


Linkėjimai

Octave