OVH Community, your new community space.

Naujienos iš Roubaix Valley


oles@ovh.net
03-04-2013, 12:32 PM
Sveiki,

Kas naujo OVH?

Nemažai projektų užbaiginėjama ir ruošiama pateikti. Toliau pateiksime tai, kuo esame užsiėmę.


DUOMENŲ CENTRAI:
------------
RBX5 DC, talpinantis 14 000 serverių, greitai bus užpildytas, greičiausiai kovą. RBX6 įrengimo pabaiga numatyta balandį. Tolesnė plėtra 2015 m. Įsigijome keletą pastatų Roubaix Valley ir juose įkursime RBX7, RBX8, RBX9, RBX10... Per 2 metus. Per tiek laiko EDF įrengs 2x 20KV įvadus nauju adresu.

Siekiant išvengti visiško užpildymo RBX, paleidome naują duomenų centrą SBG: SBG4. Jis bus baigtas po 3 savaičių ir sumažins RBX5 apkrovą, ypač kalbant apie DE, PL ir IT klientus. Tuo pat metu tęsime SBG2 statybas, šio DC statybų pabaiga numatyta 2013 m 3 ketv. Tuo pat metu aprūpinsime vietą optiniu pluoštu ir padidinsime elektros tiekimą į Starsbūro uostą. SBG2 bus tikrai galingas 2013 m. pabaigoje dėl galingiausio IT tinklo iš juodojo pluošto.

Kalbant apie RBX, esame numatę GRA (Gravelines). DC GRA1 bus paleistas šį (kovo) mėnesį. Šiuo metu atliekame GC darbus, kad paleistume optinį tinklą ir sujungtume du naujus tinklus: Paryžius-Londonas (aplenkiant Roubaix) ir Gravelinas-Briuselis. DC turės išėjimus 3 kryptimis: į Londoną, Briuselį ir Paryžių, po to sujungsime BHS ir RBX tiesiogine apsaugota jungtimi.

Kaip supratote, kovas ir balandis bus labai apkrauti. Padarysime viską, kad ir toliau suteiktume serverius per 1 valandą, tačiau tarp RBX5, kuris greitai užsipildys, SBG4, kuris bus paleistas, GRA1 ir RBX6, kuriuos paleisime kiek vėliau, neįmanoma užtikrinti tiekimo greičiau nei per kelias dienas, daugiausiai savaitės plukdant. Rizika yra, tačiau ją valdome. Taigi, jei planuojate projektus kovui/balandžiui, pradėkite užsakinėti kiek anksčiau.

Amerikos kontinente parduodame žymiai daugiau serverių nei BHS DC. Pamatę, kad sėkmė eksponentinė, pradėjome antro bokšto BHS2 statybas, kuris talpins 10 000 serverių. BHS3/BHS4 bus paruošti pagal BHS5 modelį ir leis pradėti naudoti 2000 serverių talpinančias sales vos per 2 savaites. BHS3/BHS4 bus maitinamos kaip Europoje, t.y. 400V, o ne 480V, kaip BHS1/BHS2. Taigi, Šiaurės Amerikoje įdiegsime Europietišką štampą ir normas

Dar pradėjome tyrimus 3 DC JAV statyboms: negalime būti nr. 1 "pasaulyje" nebūdami rinkoje nr. 1, kur žinios yra pačios svarbiausios. Šis projektas užtruks mažiausiai 2 metus.


TINKLAS:
-------
Baigsime tinklo pajėgumo didinimą JAV. Dabar 20% duomenų Europoje perduodami į naują tinklą, gerai sujungtą su Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Azijos operatoriais. Kalbant apie BHS DC, turime kiek mažiau nei 500 Gbps išėjimą, o realus srautas vos viršija 30 Gbps Bet jis auga.

Europoje baigiame tolimo tinklo tarp RBX/LDN/AMS naujinimus. Pakeitėme technologiją (viską į Infinera) ir naudojame "100G coherent" duomenų perdavimui tarp RBX DC ir pagrindinių sujungimo taškų Europoje. Ateinančią savaitę perimsime darbus AMS/BRU/RBX, kad baigtume pirmą kilpą ir optiškai apsaugotume visas grandines. Šią savaitę RBXm Paryžiuje ir SBG atnaujinsime Cisco ASR9. Tai leis Paryžiuje padidinti maršrutizavimo pajėgumą ir pataisyti netflow klaidas, kurios trukdo tinkamai suvaldyti atakas.

Kalbant apie atakas, testuojame Arbor Network sprendimus, kurie padėtų aptikti, sušvelninti ir neutralizuoti ataką. Taip pat keletą mėnesių testavome Tilera, leidžiančią filtruoti atakas realiu laiku. Abu sprendimai duoda puikius rezultatus. Sprendžiame, ties kuriuo sprendimu apsistoti ir taikyti savo DC. Norime suvaldyti 200 Gbps ir didesnes atakas.

Grįžtant prie tinklo, kai kilpa RBX/LDN/AMS/BRU/RBX bus baigta, dirbsime su RBX/FRA/SBG/PAR/RBX, kad apsaugotume visas kilpas. Kam jas apsaugoti? Sugedus optiniam tinklui (gedimas pačiame pluošte), įsijungs 10G kilpa tarp 2 maršrutizatorių. Tačiau tik jei tinklas apsaugotas kitu optiniu pluoštu. Be to, sugedus tinklui, jungtis liks aktyvi, kadangi įranga naudos kitą optinį kelią. Paslaugos teikimas nenutrūks. Tokio tipo tinklas yra paprastesnis ir pigesnis už 100G coherent.

Taip pat reikia per kelias savaites išbandyti optinius kabelius tarp SBG ir Milano, IT, paskui pradėti naudoti šį tinklą rugsėjo pabaigoje. Dar ieškome naujų darbuotojų DC Vokietijoje...


CDN:
----
BETA praėjo gerai. Pataisėme klaidas ir valdome daugiau kaip 1.5 Gbps srautą iš CDN. Dėkojame BETA testuotojams už atsiliepimus, padėjusius nustatyti taisykles.

1 komercinį CDN pasiūlymą planuojame pateikti po kelių dienų, už 35 Lt/mėn su neribotu domenų kiekiu ir vienu IP Anycast.

Taip pat esame numatę paleisti DNS paslaugą, paremtą ta pačia struktūra. DNS Low Latency (DNS LL) kainuos 3.5 LT/metams už 1 domeną.


VPS:
----
Pasiūlymai pradėti gan stipriai. Esame labai patenkinti ir manome, kad pasieksime 100K VM/metus.

Pristatant pirmąsias VM turėjome sunkumų. Trūko resursų pildytojuose ir per vėlai pastebėjome klaidą vCloud... Padarėme keletą klaidų. Nauji VPS Cloud pristatomi teisingai ir pasivijome pasyvią ribą. Savaitės pabaigoje visi VPS Cloud bus ištaisyti.

Tvarkytuvas bus pateiktas po kelių dienų. Šiuo metu testuojame GAMMA versiją, kad paruoštume FINAL be jokių klaidų.


pCI 2013
--------
Privati VPS versija su Load Balancing, VPN, FireWall, garantuotais HD IO, kelių svetainių talpinimu ir per valandą - tai pCI 2013.
BETA paleisime kovo gale.


hubiC:
------
Infrastruktūra stabili ir mus tenkina. Tęsiame testavimą su skirtingais iPhone, iPad, Android, Windows ir WepApp klientais. Iki viešo pateikimo liko dar kelios dienos. Kaip jau sakėme, reikia pateikti veikiantį sprendimą.

Klientai, kurie pasitikėjo mumis ir mokėjo už paslaugą, antrus metus gaus nemokamai. Tai suteiksime tuo pat metu.


Svetainių talpinimas ir GeoCache
---------------
Darbai su svetainių talpinimu vykdomi ypač gerai. Pagrindinė problema ta, kad stebėjimo įrankiai ignoravo realų kiekvienos svetainės RAM/CPU naudojimą. Aptikome nemažai didelių svetainių, naudojančių 40% infrastruktūros RAM/CPU. 40% iš 7000 HG tipo serverių yra tas pats, kas 3000 HG serverių. Paskutinieji darbai - tai "policijos" scenarijų (garsiojo okillerd) diegimas, kad visi resursai būtų po lygiai dalinami klientams. Naudojimo statistikai rinkti naudojame BigData ir MapReduce. Tai leidžia greitai aptikti problemas. Manome, kad dar yra 5% probleminių svetainių. Darbai bus tęsiami, kol pasieksime 0%, po to pateiksime talpinimo 2013 pasiūlymus... Talpinimo pagreitinimui pagal nutylėjimą integruosime CDN, kurį pavadinome GeoCaa 75%. Dabar tai BETA su
1000GP planu ir diegiama SBG, P19, RBX ir BHS. Pasiūlymas bus teikiamas pagal nutylėjimą, kad pagreitintų svetainių talpinimo, Windows svetainių talpinimo, VPS ir t.t. veikimą. GeoCache leis siūlyti SSL pagal IP, perkelti svetaines iš talpinimo plano į privatų talpinimą be sutrikimų, sukurti VPS ar pCI grupę. Integruosime 3 funkcijas: apsaugą nuo atakų L7, statinių failų kešavimą ir apkrovos paskirstymą po kelis back-end.

Kodinis pavadinimas: Privatus talpinimas
-------------------------
Kovo pabaigoje pradėsime pasiūlymo, kurį vadiname "privačiu talpinimu", BETA testavimą. Tai kliento valdomas VPS, kuriam būtina paslaugos kokybė ir aukščiausias svetainių izoliavimas, tačiau nereikia root prieigos administravimui, kaip VPS ar dedikuotuose serveriuose. Pasiūlymas bus nuo 35 LT/mėn., BETA versija pasirodys kovo pabaigoje, STABLE - birželio pabaigoje. Siūlysime PHP/MySQL, Java, RoR, su NoSQL, kaip Redis, Memcache ir kodėl ne MangoDB.


BigData
-------
Pereisime prie 2 bigdata pasiūlymų: bendro naudojimo ir dedikuotas Hadoop bei Mangodb versijas. BETA prasidės netrukus. Šiuos pasiūlymus naudojame įvairiems vidiniams projektams ir manome, kad jums jie pasirodys įdomūs...


Paskola
---------------
OVH su keliais bankais pasirašė 140M Eur. paskolos sutartį 2013/2014 metams. Tai sudaro 75% mūsų investicijų šiam periodui. Kita dalis bus automatiškai finansuojama iš akcininkų, kurie nereikalauja dividendų kiekvienų metų pabaigoje. Tai padeda mums plėstis Prancūzijoje, o jūsų užsakymai - Europoje.

Čia sustosiu. Daug skaityti ir suprasti.

Trumpai tariant, sunkiai dirbame kasdien

Linkėjimai,
Octave