OVH Community, your new community space.

Tinklo pralaidumas 2013


oles@ovh.net
10-22-2012, 03:40 PM
Sveiki,

Norėjome peržiūrėti dedikuotų serverių gamą 2013 ir patobulinti tinklo pralaidumo pasiūlymus, kuriuos galvojame įtraukti į naująją gamą. Iš tikrųjų, 2009-2011 m. dedikuotų serverių augimą užtikrino virtualizavimas. Mūsų serverių pajėgumai buvo padidinti, ypač kalbant apie kiekvienam serveriui suteikiamus RAM resursus. Numatome, kad 2011-2014 m. augimą užtikrins Cloud paslaugos, todėl ypatingas dėmesys bus skiriamas tinklo kokybei (be visų kitų dalykų).


Tinklo pralaidumas 2013
-------------------
Didžiausia problema, kurią turėjome išspręsti, tai tinklo pralaidumo apribojimai klientui.

Taikėme šiuos apribojimus, kad galėtume pasiūlyti nebrangiai kainuojantį kimsufi serverį su neribojamu 100 Mbps tinklo pralaidumu, mėgindami nesusidurti su klientais, kurie perka kimsufi tik todėl, kad galėtų naudotis 100 Mbps. Taigi pasiūlėme „serverį su neribotu tinklo pralaidumu serveriui, bet ribojamu pralaidumu klientui“. Bet gerai, visuomet pasitaiko piktnaudžiaujančių klientų, kurie sukuria tiek prisijungimo vardų, kiek turi serverių, ir išvengia šių apribojimų, kurie pagaliau nėra stebimi viduje... Todėl nusprendėme nuimti šiuos tinklo pralaidumo apribojimus klientui: nuo šiol kiekvienas klientas turi neribojamą tinklo pralaidumą.


Taigi:
--------
Tinklo pralaidumas, garantuojamas SP serverių gamai, yra 100 Mbps, ir be jokių apbribojimų klientui. Tai yra, jūs galite užsisakyti 100 SP serverių ir turėti 10 Gbps. Tai buvo neįmanoma. Dabar tai įmanoma.

EG/MG gamai garantuojamas 200 Mbps tinklo pralaidumas. Jūs galite padidinti serverio tinklo pralaidumą iki 1 Gbps, pridedami po 100 Mbps. Papildomų +100 Mbps kaina = +100 eurų / mėn. Turėdami 10 EG/MG serverių, jūs galite turėti garantuojamus 2 Gbps ir papildomai pridėti iki 10 Gbps tinklo pralaidumo.

HG serveriams garantuojamas 300 Mbps tinklo pralaidumas. Jūs galite padidinti serverio tinklo pralaidumą iki 3 Gbps, pridedami po 100 Mbps. Kaina už papildomus +100 Mbps = +100 eurų / mėn. Taigi turėdami tik 3 serverius, jūs galite naudoti beveik 10 Gbps.

„Tinklo pralaidumas 2013“ bus siūlomas Prancūzijoje ir visuose mūsų filialuose panašiomis sąlygomis. Iš tikrųjų mes norime suderinti visus pasiūlymus ir išsiskirti rinkoje iš konkurentų, siūlydami garantuojamą tinklo pralaidumą iki 3 Gbps serveriui, netaikant apribojimų klientui.


bet:
-----
Kimsufi serverių tinklo pralaidumas nebebus „neribojamas serveriui, bet ribojamas klientui“, o „ribojamas serveriui, bet neribojamas klientui“. Tai logiškiau ir lengviau paaiškinama.

Kimsufi serveriai sujungti 100 Mbps jungtimi ir turi 5 TB/ mėn. išeinančio duomenų srauto. 5 TB – tai 5 kartus daugiau disko vietos kimsufi serveriui. To tikrai „užtenka“ serveriui, „kurio man užtenka“. Jeigu jūsų serveris viršija 5 TB išeinančio duomenų srauto per mėnesį, jungtis bus apribota iki 10 Mbps, jūs galėsite ir toliau naudoti srautą be apribojimų, tik sparta bus apribota iki 10 Mbps. Mes netaikome jokių kitų apribojimų. Mėnesio pradžioje turėtumėte prisijungti prie tvarkytuvo ir nustatyti serveriui 100 Mbps. Jeigu pageidaujate, kad tinklo pralaidumas vėl būtų 100 Mbps, jums reikės įsigyti papildomus srauto TB: +1 TB = +16.99 Lt be PVM/mėn. Tokiu atveju, robotas perjungs jūsų serverį į 100 Mbps.


Kodėl ir kaip?
---------------------

K: Kodėl toks patobulinimas?
A: Mes pastebime, kad vis daugiau klientų kelia labai aukštus reikalavimus tinklo paralaidimui. Mes kasdien matome klientus, kurie keičia „best effort“ teikėjus ir renkasi mus dėl mūsų tinklo. Jau 14 mėnesių mūsų tinklas beprotiškai auga! Mes perėjome nuo 300 Gbps išeinančio srauto iki daugiau nei 800 Gbps. Tik per 14 mėnesių! Ir tai tęsiasi! Kodėl? Labai daug EG/MG/HG serverių parduota dėl tinklo kokybės. Mūsų duomenų centruose talpiname daugiau nei 130 tūkst. serverių.


K: Kodėl tinklo kokybė dabar svarbesnė negu anksčiau?
A: Per pastaruosius 2 metus vidutinis tinklo pralaidimas serveriui padidėjo trigubai dėl Cloud. Šiame kontekste, net jeigu mes jums siūlome daug CPU, RAM ar disko resursų, visa tai neturi prasmės, jeigu mes negalime užtikrinti tinklo kokybės. Cloud keliami reikalavimai kaip ir VoIP: nenutrūkstamas tinklo pralaidumas su nevėluojančiais paketais, tinkama tvarka, todėl tinklas neperkraunamas. Kaip Cloud suprantamas OVH? Mūsų klientai įgyvendina daugybę naujų projektų, įvairaus turinio, užimančio nemažai disko vietos, todėl tinklo pralaidumas naudojamas visu pajėgumu.

K: Kaip galite užtikrinti garantuojamą tinklo pralaidumą kiekvienam serveriui?
A: Dėl šių nuolatinių investicijų į tinklą nuo 2006 m., OVH yra vienintelė Europos bendrovė, turinti tinklą, sujungtą (peering) su visais Europos interneto paslaugų tiekėjais (IPT).

Esame kiekvienoje šalyje, nuo Madrido iki Varšuvos, nuo Vienos iki Londono, ir nukreipiame srautą į visus nacionalinius IPT atitinkamose šalyse. Taip mažiname tinklo vėlinimą ir didiname pajėgumus, nuolat bendraudami su visais operatoriais. Iš viso turime 1540 Gbps Europoje, iš jų 66 proc. peering! Ir Prancūzijoje turime 80 Gbps sujungimą (peering) su „Orange“, 100 Gbps su „Free“, 50 Gbps su SFR, 20 Gbps su „Bouygues“, 10 Gbps su „Numericable“. Vokietijoje turime 40 Gbps sujungimą su „T-Systems“, Lenkijoje 40 Gbps su TPSA, Italijoje – 30 Gbps su „Telecom Italia“ ir t.t. Iš viso 960 Gbps spartos sujungimas (peering) tiesiai su visais Europos IPT!

Tuo pat metu, pradėjome plėtoti savo tinklą JAV. Jau dabar nukreipiame beveik 10-15 proc. mūsų srauto tiesiogiai per mūsų tinklą į JAV. Iš tikrųjų esame vis geriau sujungti su JAV ir Kanados IPT, taip pat su Brazilijos ir Argentinos, Japonijos, Korėjos, Kinijos, Singapūro ir Indijos IPT. JAV yra mega tinklo pralaidumo plokštė, kurioje visi sukasi. Kaskart, kai geriname mūsų sujungimą (peering) su JAV, jums tai tiesiogiai naudinga, kadangi abu tinklai sujungti 200 Gbps spartos jungtimi, kurią turime tarp Europos ir JAV.

Taip pat pastebime, kad kai tik pageriname maršrutą į vieną šalį, srautas į šią šalį dvigubai didėja kas pusmetį. Taigi mes neklystame siūlydami kokybišką tinklo pralaidumą, kadangi klientai ateina dėl kokybės. Iš viso jungties pajėgumas siekia 1970 Gbps tarp mūsų tinklo ir interneto (Europa + JAV + kanada). Metų pabaigoje pereisine nuo 2 Tbps iki 2.5 Tbps.

Mes nenorime nuvertinti savo tinklo, kadangi kokybė kainuoja. Mes taip pat nenorime jį pervertinti ir teikti pirmenybę mūsų projektų plėtrai tinkle. Pagaliau, mes nenorime siūlyti „best-effort“ tik tam, kad OVH prekės ženklas neasocijuotųsi su kokybės nebuvimu. Mes norime, kad galvodami apie kokybę galvotumėte apie OVH, o kai matysite OVH logotipą, galvotumėte apie kokybę. Taip galime apibendrinti „tinklo pralaidumą 2013“


Draugiški linkėjimai,
Octave