OVH Community, your new community space.

tendencija: tinklo pralaidumas skirtiesiems serveriams 2013


oles@ovh.net
08-14-2012, 07:14 PM
Sveiki,

Vis daugėja klientų, naudojančių stambias OVH infrastruktūras. Klientai, turėję nuo 4 iki 10 serverių, tampa klientais, turinčiais 50-200 serverių. Nepaisant to, kad nuo 2007 metų apribojome globalų tinklo pralaidumą. Tiesiog norėjome atpratinti „youtube-like“ klientus naudoti mūsų paslaugas ir netrukdyti mūsų lojaliems klientams, turintiems 1-5 serverius.

Pasirodžius 100G nuosekliajai jungčiai ir naujiems didelių prievadų skaičiaus maršrutizatoriams, galime koreguoti globalaus tinklo pralaidumo taisykles, kad paskatintume stambias infrastruktūras turinčius klientus naudoti mūsų paslaugas. Taigi norėtume pasiūlyti didesnį garantuojamą tinklo pralaidumą savo klientams, turintiems 1-5 serverius.

Kalbame apie tinklo pralaidumą tarp jūsų serverių ir mūsų tinklo išorės. Vidinis duomenų srautas neribojamas, ar tai būtų RBX, P19, SBG, BHC ar GRA duomenų centras. Mūsų tinklo viduje apribojimai taikomi atsižvelgiant į jūsų serverio prievado spartą: 100 Mbps, 1 Gbps ar 10 Gbps. Visa tai puikiai tinka rezerviniam kopijavimui, mainams tarp WEB serverio ir SQL serverių, arba tarp WEB serverio ir FILE serverio. Šiuo atveju, serverio prievado lygmenyje garantuojamas didžiausias tinklo pralaidumas nepriklausomai nuo serverio tipo.

Taigi ką suteikia naujas SLA tinklo pralaidumui?

SP serverius naudojantiems klientams bus užtikrintas „SLA Premium“ tinklo pralaidumas nuo 200 Mbps iki 1 Gbps. Serverio jungtis ir toliau liks 100 Mbps, todėl tik vieną serverį turintis klientas jokių skirtumų nepastebės. Tačiau jeigu turite keletą serverių, nuo šiol jūsų globalus tinklo pralaidumas sieks 1 Gbps, be jokių papildomų mokesčių. Taigi skirtumus pastebėsite, jeigu turite 11 serverių ir daugiau. Jeigu savo daugiau nei 11 serverių pageidaujate didesnio garantuojamo tinklo pralaidumo, SP serveriams galėsime suteikti iki 4 Gbps.

Jeigu jūsų projektams reikės daugiau nei 4 Gbps garantuojamo tinklo pralaidumo, turėtumėte užsisakyti EG, MG ar HG serverius, kadangi SP serverių tinklas suprojektuotas taip, kad mes negalime garantuoti daugiau nei 4 Gbps. Tai realiu laiku, 24 val. per parą naudojamas tinklo pralaidumas, o ne laikinas spartos didinimas per keletą minučių pasitelkiant QoS, kurioje bendrai naudojamas likęs tinklo pralaidumas. Kalbame apie garantiją visu pajėgumu naudoti serverio prievadą, 24 val. per parą, nepaveikiant kitų klientų serverių veikimo.

„SLA Business“ tinklo pralaidumas skirtas EG ir MG serveriams. Kiekvienam serveriui suteikiama 300 Mbps, o klientui garantuojamas 5 Gbps tinklo pralaidumas. Jeigu jums reikia dar daugiau, EG ir MG serveriams galime garantuoti iki 8 Gbps. Jeigu reikia dar daugiau, turėtumėte užsisakyti HG serverius.

„SLA Infrastructure“ tinklo pralaidumas skirtas tik HG serveriams. Kiekvienam serveriui garantuojamas 1 Gbps (!) tinklo pralaidumas, o klientui (!!) 10 Gbps. Jeigu jums reikia dar daugiau, kiekvienam klientui galime garantuoti iki 40 Gbps (!!!). Tai mūsų rekordas Europos rinkoje ir mūsų rinkos rekordas JAV. „SLA Infrastructure“ tinklo pralaidumas taip pat siūlomas „Private Cloud“ paslaugai: kiekvienam mazgui garantuojamas 1 Gbps tinklo pralaidumas (nepriklausomai nuo mazgo tipo), o kiekvienai infrastruktūrai suteikiama 10 Gbps ir galimybė didinti tinklo pralaidumą iki 40 Gbps. Jeigu jums reikia daugiau nei 40 Gbps realiai naudojamo tinklo pralaidumo, tuomet OVH nesuprastų, ko jums reikia.

Globalūs tinklo pralaidumo apribojimai nustatomi klientui, o ne duomenų centrui. Jeigu turite SP serverį RBX duomenų centre, 2 serverius SBG duomenų centre ir 3 serverius BHS duomenų centre, jūs turite 6 SP serverius, arba 1 Gbps.

Globalūs tinklo pralaidumo apribojimai nustatomi atsižvelgiant į serverio tipą. Taigi jeigu turite 6 SP serverius ir 4 EG serverius, jūs turite 1 Gbps SP serveriams ir 5 Gbps EG serveriams.

Dabar apibendrinsime šiuos 3 tinklo pralaidumo lygius:

SLA Premium: garantuojama 100 Mbps, spartos didinimas: 100 Mbps,
1 Gbps klientui
- parinktis 2 Gbps klientui +990 EUR/mėn.
- parinktis 3 Gbps klientui +1990 EUR/mėn.
- parinktis 4 Gbps klientui +2990 EUR/mėn.
SLA Business: garantuojama 300 Mbps, spartos didinimas: 1 Gbps,
5 Gbps klientui
- parinktis 6 Gbps klientui +990 EUR/mėn.
- parinktis 7 Gbps klientui +1990 EUR/mėn.
- parinktis 8 Gbps klientui +2990 EUR/mėn.
SLA Infrastructure: garantuojama 1 Gbps, spartos didinimas: 1 Gbps,
10 Gbps klientui
- parinktis 20 Gbps klientui +9990 EUR/mėn.
- parinktis 30 Gbps klientui +19990 EUR/mėn.
- parinktis 40 Gbps klientui +29990 EUR/mėn.

OVH gali pasiūlyti visa tai šiandien, kadangi nuo 2003 m. nusprendėme investuoti į optinio pluošto tinklą Europoje, o dabar ir Šiaurės Amerikoje. Tačiau mūsų konkurentai daro kitaip: pajėgumai nuomojami, o tinklas valdomas kaip sąnaudų/pelno centras. Pasekmė: jie gali garantuoti kokybišką tinklo pralaidumą tik į tam tikras vietines kryptis, tačiau jų patiriamos sąnaudos didesnės nei OVH. Mūsų turimais duomenimis, OVH vienintelė naudoja tokią strategiją pasaulio rinkoje. Taigi nusprendėme žaisti pasaulinio tinklo korta, iš esmės… ir tai nebrangu.

Draugiški linkėjimai,
Octave