OVH Community, your new community space.

Diskų atsargų trūkumas


oles@ovh.net
10-26-2011, 06:40 PM
Laba diena

Kaip jūs jau tikriausiai žinote, Tailande įvyko nemažai potvynių, todėl daugelis „Western“ kietųjų diskų gamyklų sustabdė darbą. Pasaulinė paklausa eina per „Seagate“ ir „Hitachi“, bet jie negali tiekti visiems. Kadangi esame vieni stambiausių klientų, rugsėjo ir spalio mėn. mums buvo suteikta pirmenybinė prieiga prie pasaulio diskų atsargų. Tačiau dabar padėtis tampa įtempta. Lapkričio mėn. mums suteiks 20 proc. visų užsakytų diskų, negana to, mes dar sužinojome, kad gamyklos Tailande vėl pradės darbą tik 2012 m. sausį! Mes numatome, kad gruodžio ir sausio mėn. bus patenkinta tik 10% mūsų poreikių, arba beveik nieko!

Jeigu mes pageidaujame ir toliau jums teikti 1H serverius, mes neturime 36 sprendimų.

1. Mums reikia naujų diskų, kad galėtume gaminti naujus serverius. Taigi nauji diskai nuo šiol bus naudojami tik surinkimo etape.

2. Serveriams, kurie buvo pagaminti prieš keletą mėnesių ir kurie dar nebuvo atnaujinti, kietieji diskai keičiami nauju. Taip mes galime užtikrinti, kad ką tik išnuomotas serveris turės mažiausiai 1000H diską. Mes nebedarysime šių operacijų, kad išvengtume labai greito diskų atsargų pasibaigimo. Taigi serveris bus jums suteiktas spalio, lapkričio, gruodžio ir sausio mėn., tikėtina, kad jums suteiktas serveris su 4-10 mėn. disku. Duomenys buvo ištrinti atlikus žemo lygio formatavimą, o diskas buvo naudotas keletą mėnesių.

Mes dar nežinome, ar šio (nedidelio) pakeitimo užteks, kad išlaikytume 1H prieinamumo serverių atsargas. Tiesą sakant, aš labai abejoju, kadangi mes kalbame apie sausio mėn., o OVH sunaudoja apie 20 tūkst. kietųjų diskų per mėnesį. Mes susiduriame su rizika, kad atsargos nutrūks kelioms dienoms ar net savaitėms, tam tikriems ar visiems mūsų serveriams. Mes dar nežinome. Mes jums patariame gerokai iš anksto užsisakyti naujus serverius ir nepalikti užsakymų paskutinei minutei. Jeigu jūs keičiate serverį į naują, mes pageidaujame, kad rezervuotumėte šią operaciją sausio ar net vasario mėnesiui. Labai tikėtina, jog tam tikru metu mes būsime įpareigoti blokuoti vienus užsakymus kitų užsakymų naudai, pirmenybę teikdami naujiems klientams, kurie dar nebuvo užsisakę OVH serverių. Arba mes atnaujinsime serverius 3 mėnesiams, kad padengtume apyvartą iki vasario pabaigos. Mes dar nežinome, kaip mes valdysime situaciją šiais kritiniais mėnesiais.

Tai labai nepaprasta ir mums nepatogi situacija. Globalizacija vieniems reiškia tik sąnaudų mažinimą prisiimant didžiausią riziką už visą planetą vietoj to, kad ši rizika būtų paskirstyta įvairiose gamybos zonose ir būtų užtikrintas kuo geriausias pritaikymas pagal užsakymą. Finansiškai paskaičiuota, kad gamyklos veiks 100% laiko ir 100% pajėgumu, kad kuo labiau padidintų investicijų grąžą. Mes labai greitai įsitikiname, kad tikslas nėra parduoti ir pasinaudoti augimo galimybėmis, kurias suteikia rinka, bet valdyti sąnaudas ir optimizuoti pajamas, net jeigu nebus patenkinta kiekviena užklausa. Šis pasaulis nejuda teisinga kryptimi ir mus įpareigoja priimti sprendimus, kurie ne visai atspindi mūsų pasirinktą tobulėjimo kryptį. Bet mūsų atsakomybė nėra „daužyti galvą į sieną“, o maloniai derėtis dėl posūkių prieš srovę.

Linkėjimai,
Octave