OVH Community, your new community space.

Kas naujo 2011 rugsėjį


oles@ovh.net
09-07-2011, 12:02 PM
Laba diena,
Kas naujo Ovh? Reikalai juda. artimiausiomis dienomis baigsime tam tikras kelių (naujų) paslaugų plėtojimo fazes. Bus proga paskelbti daugiau pranešimų ir lauksime atsiliepimų.

Tuo tarpu:
- Ovh Mag nr. 2 peržiūrimas viduje. Jis yra 200 puslapių, kaip ir nr. 1. Mėnesio pabaigoje jis turėtų būti paruoštas jums.

- Naujausio duomenų centro RBX4 užpildymas vyksta sparčiau, nei tikėjomės. Žiūrime, kaip su tuo tvarkytis ir mėtų pabaigoje nelikti be laisvos vietos. Turime keletą kelių, kurie šiuo metu tvirtinami. Tai iššauks naujoves ir technologinių ribų praplėtimą. Norime RBX4 praplėsti nuo 35000 serverių iki... 45000, 60000 ar 75000 serverių. Rezultatą matysime atlikę vidinius Alpha testus. Blogiausiu atveju pastatysime RBX5.

- backbone diegimui JAV ir Azijoje, įsigijome nemažai naujų maršrutizatorių. Visa įranga keliavo 3-4 savaites ir vakar gavome paskutinius užsakymus. Be to, kitą savaitę turėtume baigti konfigūraciją ir pradėti diegimą. Taip sukursime naujus peering taškus JAV ir Azijoje, 2 naujus Transit sujungimus (Level3 ir NTT) ir savo tinklo pajėgumą padidinsime 250Gbps. Kaip ir numatėme anksčiau, iki 2012 turėsime >1Tbps jungtis į internetą.

- Rytoj vakare užbaigsime NRA backbone Lilyje. Kelioms minutėms sutriks paslaugų veikimas, tačiau kitaip neįmanoma norint atjungti seną įrangą ir paleisti naują.

- Šiuo metu Lilyje kiekvienas DSLAM prijungtas prie 2x1Gbps komutatoriuje, kuris yra pačiame NRA. Komutatorius prijungtas prie 10Gbps komutatoriaus, esančio kitame NRA. Taip formuojamos kilpos. Tokio tipo backbone tinka ADSL, tačiau atsiradus ADSL2 ir 100Mbps kiekvienam vartotojui, ieškome geriausio. Radome geriau ir pigiau. Be to, DSLAM yra (visda) jungiami Xx1Gbps (X = 2,4,8) jungtimi tiesiai prie 2 backbone maršrutizatorių. Jokių komutatorių NRA. Kiekvienas 1Gbps pernešamas tinklo kilpomis. Naudojame DWDM 4/10Gbps bangų ilgiuose. Žinodami, kad kiekvienoje kilpoje yra 5 - 10 NRA, kad kiekviena kilpa gali apdoroti 800Gbps ir iš viso NRA gali pasiekti 10Gbps (su visais IPT), galime daryti išvadą, kad backbone nereiks naujinimų 5-7 metus. Kadangi kiekvienas NRA prijungtas prie 1 maršrutizatoriaus vienoje linijoje ir 2 kitoje linijoje, nebijome optinio pluošto ar maršrutizatorių gedimų...Visa mūsų prieglobos patirtis perduodama IPT paslaugoms. Rezultatas: galime garantuoti 100Mbps klientui už patrauklią kainą, kai mūsų konkurentai garantuoja 150Kbps. Galime pasakyti, kad galėsime pasiūlyti 100Mbps VDSL2 už mažiau nei 25€ su PVM su maksimalaus pralaidumo garantija 24/24. Tai yra tai, ką priegloboje atliekame jau keletą metų Šis backbone taip pat leis teikti paslaugas su pridėtine verte, pvz., VPN/MPLS privačius tinklus ir tuo pat metu puikiai palaikyti video/VOD/TV bei unicast. Apple TV, Google TV ar Netflix, nėra skirtumo. Mes netgi laukiame, kada galėsime netaikyti ribojimų...

- Pradėsime didelius darbus Paryžiaus backbone. Sustabdysime POP, kuris yra TH1 ir perkelsime visą įrangą iš TH1 į TH2. Po kelių dienų perkelsime visą įrangą į Infinera, tai užtikrins 1 iš 2 linijų: Paris/Roubaix ir Paris/Frankfurt. Taip pat įdiegsime 2 naujus maršrutizatorius Cisco ASR 9010: vieną TH2, kitą GSW. Jie centralizuos dabartinį duomenų srautą (prieglobos) ir ateities srautą (NRA) Paryžiuje, Lione, Bordo ir Marselyje. Sukursime 1.2Tbps pajėgumo tinklą Paryžiuje ir "nuleisime" šį pajėgumą į Lioną, Bordo ir Marselį (linijoje Paryžius/Lilis jau turime daugiau kaip 250Gbps).

- Strasbūro įranga paleidžiama, todėl pertrauksime liniją Paryžius-Frankfurtas, kad įtrauktume Infinera įrangą Strasbūre. Tai duos 400Gbps į Paryžių ir 400Gbps į Frankfurtą, po to tiesiai prie Strasbūro (vietoj Franksfurto) prijungsime Ciurichą, Milaną. Be to, serveriai ir Cloud Computing, kuriuos pasiūlysime Strasbūre, bus arčiau Paryžiaus, Frankfurto, Prahos, Varšuvos, Ciuricho, Milano ir Vienos. 2 ar 3 kartus sumažinsime uždelsimą į šiuos miestui, taigi, ir į šalis. Po to pasiūlysime PRA (veiklos atstatymo plano) paslaugas, kurias grįsime 2 centrais, atskirtais +300km.

- Prieš kelias savaites atšventėme 100'000 serverių. Pašalinome diegimo mokestį visoms OVH paslaugoms. Nuo to laiko stipriai paaugo nelegalios veiklos (spam, atakų, skanavimų) atvejų. Todėl pakeitėme vidinius procesus ir pradėjome stabdyti serverius, jei antra ataka pasikartoja 30 dienų laikotarpiu. Matėme, kaip atakų skaičius nuo 3-4 per savaitę (su diegimo mokesčiu) išaugo iki 5-8 per dieną (be diegimo mokesčio). Vėliau padėtis stabilizavosi 2 savaitėms ir buvo 5-6 rimtos atakos per savaitę. Reagavome greitai ir negailestingai, kad apsaugotume savo tinklą nuo hakerių ar keistos veiklos, taip pat ribų peržengimo ar savo infrastruktūros saugumo neužtikrinimo. Toks veiklos būdas nėra draugiškas, tačiau leidžia (šiuo metu) palaikyti 0 LTL diegimo mokestį.

- Keletą mėnesių dirbame su paslaugų pateikimu Šiaurės Amerikos rinkoje. Kadangi tai didelė teritorija, reiks kelių duomenų centrų. Tiriame keletą vietų, kur paruošime pirmąjį duomenų centrą. Priešingai nei konkurentai, nesistengiame eiti greitai, o bet stengiamės ateiti kuo pigiau, su didelio pralaidumo tinklu ir nuo A iki Z OVH valdomomis paslaugomis. Tokia taktika suteiks rentabilumą nuo pirmos dienos, taip pat įpareigos sukurti didžiausią backbone Europoje ar kurti duomenų centrus kaip mūsų naujausias RBX4. Paleisdami komandas apt-get install apache ar rpm -Uvh apache-1.3.4-1.i386.rpm negalvojame, kaip būtinai turėjo būti pradžioje. Taigi, siekiame perkonstruoti savo verslo modelį integralumo atžvilgiu, kadangi žinome, jog yra vieta rimtam žaidėjui, kuris išmano savo darbą ir yra 2x - 5x pigesnis nei kiti rinkoje, kuris neapmokestina duomenų srauto. Visa tai dėl to, kad pelnas investuojamas ateičiai.

Taigi, kur kursime duomenų centrus? Manome, kad reikia likti "Šiaurės Amerikos" "šiaurėje", t.y. netoli JAV/Kanados sienos. Kodėl? Todėl, kad pigesnė energija. Ji ateina iš didžiųjų JAV ir Kanados upių užtvankų. Ji žalia, todėl pigi. Be to, serverių aušinimo išlaidos taip pat mažesnės, kadangi tai priklauso ir nuo aplinkos temperatūros. Šiaurėje ji mažesnė, todėl aušinimas pigesnis. Jei žiūrėsime į optinio pluošto tinklus, atstumus ir uždelsimą, reikės sukurti 4-5 zonas su 15-20ms uždelsimu. Todėl reikės kelių duomenų centrų. Taip pat reikia atsižvelgti į gamtines katastrofas, kad nebūtų žemės drebėjimų, tornadų, vulkanų. Daug pigiau pastatyti ir prižiūrėti centrą, kuriam negresia natūralūs pavojai. Įsivaizduojame, kad galime įsikurti tarp Albany (New York), Montrealio (Kanada), Detroito (Michigan), Čikagos (Illinois), Sietlo, (Washington) ir/ar Portlando (Oregon). Išimtis - Teksasas, kuriame energija nebrangi dėl vietinių žaliavų, tačiau ten šilta, yra tornadų ir t.t. Tęsiame paieškas ir judame link apčiuopiamo rezultato. Jei turite idėjų, nesikuklinkite pasidalinti. Siekiame, kad pirmas serveris atsakytų į PING metų pabaigoje.

- Jau 2 metai, kai jaučiame poreikį įeiti į JAV rinką. Viduje pradėjome tyrimą, kaip organizuoti darbą, kad prisitaikytume prie sparčių pokyčių ir tuo pat metu didintume naujų klientų skaičių bei palaikytume ryšį su esamais, viską aptarėme su skirtingais klientais, kurių nuomonės ne visada sutapo. Užsibrėžėme sukurti "interteam", kuri spaudė skirtingas komandas. 2 savaičių sprinto metu ši komanda bandė "pereiti" sistemų administratorių ir plėtotojų komandas, kad būtų daugiau tenkinami klientų poreikiai, kurie buvo išreiškiami pašto konferencijose, forume, twitter ar tiesiai mums. Siekiame pagerinti savo paslaugas kas dvi savaites. Viena ar daugiau naujų funkcijų, naujų paslaugų, klaidų taisymų, kad tai, ką siūlome, maksimaliai atitiktų klientų poreikius. Alpha, Beta testavimai ir pateikimas, tai įaugę į mūsų DNR nuo pradžios ir tai kuria OVH ritmą. Niekas nepasikeitė, išskyrus tai, kad 1999-2001 jautėme, kas turi būti padaryta, o 2009-2011 tokiam darbo metodui suteikėme pavadinimą. Interteam - pragmatiškos organizacijos atspindys, kuris buvo tikrinamas ir tvirtinamas 9-12 mėnesių. Darbas ėjosi gerai, net jei (dažnai) turėjome atidėti pateikimą rinkai. Geriname šią paslaugą ir jaučiame, kaip juda OVH. Džiugu plėsti OVH kitame žemyne ir taip praturtinti OVH (Europoje) nauju požiūriu. Tiems, kas abejoja, aš sakau "kapinės pilnos nepriklausomų žmonių" arba "nebus nei geriau, nei blogiau, bus tik kitaip". O ten nebus taip pat, bus kitaip.

Prie darbo

Linkėjimai,
Octave