OVH Community, your new community space.

Kas naujo birželio 30


oles@ovh.net
06-30-2011, 05:44 PM
Laba diena,
Šiuo metu "kas naujo" neatitinka ir laikas sinchronizuoti informaciją

Prieš tęsdami pasidarykite kavos...

Duomenų centrai
-----------
Naujas duomenų centras RBX4 naudojamas ir vienas aukštas jau beveik užpildytas 2011 gamos serveriais. Tai vyksta gan greitai ir visiškai nesvarbu, kad nėra taip karšta, kaip savaitės pradžioj. Sistema reguliuojasi pati dėl slėgių skirtumo pastate, naudojame mažiau energijos ventiliatoriams (jie pakeitė kondicionierius). Tai beveik magija. Tai verta pamatyti patiems, todėl stengiamės, kad mažos grupelės galėtų iš tikrųjų atidaryti kubo duris.

RBX1 turime problemų su aušinimu vienoje salėje, konkrečiai - 6 (2006 vis dar buvo naudojami kondicionieriai 30% šilumos šalinimui). Problemos priežastis yra izoliacijoje nuo triukšmo, kurią sumontavome 2010. Yra dvi dizaino klaidos ir tai turi būti pataisyta.

Pradėjome darbus su konteineriais, kurie keliaus į Strasbūrą. Naujo duomenų centro ruošimo darbai vyksta gerai ir po kelių savaičių pertrauksime tinklą tarp Paryžiaus ir Frankfurto, kad įterptume naują duomenų centrą. Tai leis papildomai prijungti ir Ciurichą bei Milaną Strasbūre. Būsime arčiau klientų.

Tinklas
------
Šiuo metu plečiame tinklą į JAV, Aziją ir Braziliją. Norime turėti tinklo sujungimo taškus ne tik Roubaix, bet ir Hong Konge, arba Dalase, arba Čikagoje, Atlantoje arba Majamyje. Kodėl? Kad savo tinkle nukreiptume infrastruktūros duomenų srautą geriausiu maršrutu. Tuo pat metu kuriame tinklą "C2DN", t.y. "Cloud Content Delivery Network". Su C2DN galėsime suteikti jūsų VM 10-čia krypčių, migruoti iš Paryžiaus į Dalasą, arba iš Hong Kongo į Madridą per kelias minutes (VMware vCloud funkcionalumas). Taip pat galęsime suteikti jums CDN dėl 10 POP su 5 duomenų centrais JAV ir 1 Azijoje. Nepamirškime Brazilijos. Išsiplėsime ir už Atlanto.

Paryžiuje migruosime maršrutizatorius iš Telehouse 1 į Telehouse 2, paskui viską pergrupuosime mažoje TH2 salėje. Norime Paryžiuje prijungti 100 NRA ir karūnuoti Paryžių TH2 bei GSW. Kaip? Patvirtinome DWDM transportinę įrangą tarp NRA ir mūsų maršrutizatorių, tai leido suteikti kievienam NRA tiek pajėgumo, kiek reikia šiandien ir reikės rytoj. 2G? 4G? 10G? 20G? 80G per NRA? Taip! Mes galime!

Be to, nereikia didinti NRA "sumanumo" kaip komutatoriuose ar maršrutizatoriuose. Todėl paprastėja tinklas. Su POP išmanumu galėsime diegti IPv4, IPv6 ir privačius tinklus tarp 2 ADSL su centriniu tašku, apsaugotu ugniasiene. DSLAM yra tiesiogiai prijungti prie mūsų maršrutizatorių Paryžiaus širdyje, Lione, Marselyje, Lilyje ir Bordo. Norime pateikti xDSL paslaugą su duomenų pralaidumo garantija, kuri nesutriktų vakarais ir būtų galima žiūrėti unicast TV, leis naudoti SaaS pasaulyje. Norime pateikti prieigą, kurios paslaugos bus plėtojamos ateinančius mėnesius ar metus. Be to, OVH gerbia interneto neutralitetą ir suteiksime duomenų pralaidumą, kiek jo reikės. Tai nei labai brangu, nei sudėtinga.

Cloud Computing
---------------
Be C2DN suteikimo, pereisime prie naujų pCC (privateCloud) funkcijų ir pCI (public Cloud) paleidimo, kuris bus prieinamas 10 POP visame pasaulyje. Kas sako pCI, sako VPS.

Kitaip sakant, peržiūrėję savo patirtį su skirtaisiais serveriais, manome, kad be debesies galime puikiai veikti skirtųjų serverių srityje. Dirbame ties duomenų centro US/CA konstravimo projektu. Žiūrime ir galvojame. Pavyzdžiui, ateinančią savaitę aplankysime gamyklą, kurią įsigijome Montrealyje, Kanadoje. Taip pat tuščią duomenų centrą San Antonio, Teksase. Kam šie pastatai? Kadangi pagrindinė energija pigesnė nei Prancūzijoje. Taigi, galvojame toliau.

Pakeitėme VPS paslaugą suteikdami 99.99% SLA. Tai padidino kainą, tačiau suteikiame 50G pagal nutylėjimą ir geresnį SLA. Taip yra dėl VMware "SLA 99.99%" technologijų: vMotion, DRS ir t.t. Dabar galime "karštai" perkelti VPS iš vieno mazgo į kitą. Be paslaugos pertraukimo. Todėl pradėjome visos VPS infrastruktūros atnaujinimą. Akivaizdžiai per vėlai, kadangi beta testams naudoti pildytojai vakar sugedo. Klaida mūsų: beta infrastruktūrai nebuvo suteiktas HA ir buvo tik viena diskų spinta. Po beta testavimo per vėlai pradėjome VPS atnaujinusių klientų migravimą į tinkamą infrastruktūrą. Ir tai todėl, kad nenorėjome pertraukti paslaugos teikimo klientams, naudojantiems 99.9% SLA. Laukėme, kol visi pasieks 99.99%... Užsilaukėme. Paslauga vėl atnaujinta visiems VPS, duomenys neprarasti, tačiau suklydome dėl to ir gedimas buvo per ilgai šalinamas. Įdiegėme naują duomenų perėmimo technologiją, taigi, jei tai nutiktų NAS-HA, viskas būtų perkelta į naują per kelias minutes, net jei NAS-HA yra su dviem nepriklausomomis SCSI grandinėmis, taigi, bus bent viena veikianti... Kitaip sakant, pasikeitus pasiūlymams užbaigsime infrastruktūros keitimus ir sinchronizuosime viską, ką siūlome.

ADSL/SDSL
---------
Persigrupuojame Marselyje. Lionas, Bordo ir Paryžius yra vamzdyje ir viskas turėtų būti baigta iki rugsėjo pabaigos (aš esu didelis optimistas). Šiuo metu turime 170 savų NRA keliuose maršrutuose, taigi, jie visiškai atsparūs gedimams ir kiekviename NRA neribojamas duomenų srautas. Gali būti, kad pateiksime Netflix anksčiau už kitus! Bet kuriuo atveju mūsų tinklas lieka atviras visiems ir leidžia užtikrinti garantuojamą duomenų pralaidumą visiems klientams. Panašiai kaip su skirtaisiais serveriais.

Partnerystės
-----------
Po ilgų diskusijų mėnesių viduje ir išorėje, šen ir ten, žinome, ką pasiūlysime, kokiai paslaugai ir kodėl. Orientuojame partnerystę telefonijos ir interneto prieigos srityse, 3 lygiais: bevardžio ženklo, agento ir integravimo. Pradžia numatyta kitą savaitę. Netikite? Aš irgi Pamatysime

Pagalba
-------
Pradedame galvoti apie OVH, kad OVH užsiima dviem veiklom. Iš vienos pusės tai svetainių priegloba, domenai, telefonija, el. paštas ir interneto prieiga. Iš kitos - duomenų centrų resursai, kuriuos galite naudoti: skirtieji serveriai, privateCloud, public Cloud ar VPS. Žiūrint iš šio taško, OVH turėtų turėti dvi svetaines ir 2 pagalbos skyrius, kadangi skiriasi užduotys, klientai, paslaugos taip pat visiškai skirtingos. Bet kuriuo atveju, suprantame, kad vienas pagalbos skyrius negali prisiderinti prie šių 2 veiklų: vienam gale turime klientus, naudojančius wordpress, kitame klientus, atliekančius disko hdparm. Tai nėra visiškai tas pats. Tęsiame šio požiūrio apmąstymus viduje.

Pradžia USA/CA
----------------
Po kelių dienų pradėsime testus su JAV/Kanados klientais. Labai tikėtina, kad tai pakeis kainų strategiją Prancūzijoje ir Europoje. w8

Linkėjimai,
Octave