OVH Community, your new community space.

Vėjo jėgainės


oles@ovh.net
03-13-2011, 12:26 PM
laba diena,
Kaip jau pranešėme, šiuo metu konstruojame pirmąjį vėjo jėgainių lauką. Norime sukurti savo jėgainę ir patys tiekti energiją savo duomenų centrams, planuojame, kad 2020 visiškai nereiks pirkti energijos iš EDF.

Be to, elektrai skiriamos didžiausios duomenų centro išlaidos, o naudojant savo jėgainę šios išlaidos pasiektų 0 eurų (vėjas nekainuoja nieko), todėl per 3-5 metus galėtume sumažinti kainas 70% procentų. Labai įdomu. Visa tai vyksta, kai metai iš metų auga energijos kaina. OVH bando eiti priešingu keliu ir sumažinti išlaidas energijai. Pasekmės: OVH rinkai pasiūlys pigesnę prieglobą, nei konkurentai, viskas bus rentabilu. Kitaip sakant, kai konkurentai dėl kylančių energijos kainų turės padidinti savo paslaugų kainas, OVH neprivalės to daryti.

Be to, viskas "žalia" Jokio CO2. Taip pat tęsiame aušinimo skysčiu plėtojimą: jokio aušinimo oru, mažiau švaistoma energija. PUE priartėjo prie 1 (būtų <1, jei ne šildantys kaimynai). Sprendimai nebrangūs ir visiškai "žali". Negana to, iki 20kW sumažinome elektros sunaudojimą vienoje spintoje! Taigi, koncentracija yra labai svarbi: 100 000 serverių mums reikia "tik" 2300-2400 spintų.

Pirmasis mūsų laukas bus Alsake. Jame bus 8 jėgainės, kurios generuos nuo 6 MW iki 7 MW. Šios investicijos bus be bankų pagalbos, jie net nežino apie šį projektą. Kodėl? Todėl, kad OVH nusprendė (dar kartą) daryti kitaip. Mes naudosime naujas technologijas, sukurtas ir patentuotas Prancūzijos šiaurėje. O kas yra nauja, per mažai suteikia informacijos bankams. Taigi, OVH sukurs pagrindą ir pasiims lėšas, kad sukurtų prototipą, kuris bus diegiamas Valenciene, šalia Toyota gamyklos. Tai matoma nuo kelio:
http://demo.ovh.net/fr/db2e221624d0b...c1bd4de458e7c/

Prototipas beveik patvirtintas pagal jėgainių energijos gamybos normatyvus. Šios technologijos leis suktis jėgainėms kai pūs silpnesnis vėjas, net ir "sudėtingesniuose" jėgainių laukuose. Jėgainės savo dydžiu ir išvaizda mažos, palyginus su "įsigalėjusiomis" normomis. Prototipai yra 800 KW ir gamina "dvigubai mažiau" nei rinkos analogai. Patvirtinimas atliekamas esant 200KW (saugumo sumetimais), ši galia į tinklą teikia energijos už 8 Eurus/val...

Energijos gamyba priklauso nuo vėjo ir jo stiprumo. Jėgainė sukasi priklausomai nuo vėjo, nei greičiau, nei lėčiau. Jeigu jėgainė 100% laiko veiktų 100% pajėgumu (teorinis atvejis), vėjo jėgainė atsipirktų per 3 metus! Praėjus 3 metams, rentabilumas būtų 100%... Taigi, nebūtų jokių išlaidų. Iš esmės, skaičiuojame rentabilumą pagal lauką ir vėją, kuris ten vyrauja. Todėl reikia vienerių metų 24/24 analizės, kad patvirtintume lauko našumą... Manome, kad 100% našumas bus 25% laiko.

Visa tai labai įdomu. Kai OVH atliks technologijos beta testavimą ir gamins energiją (OVH), su klientais aptarsime kitų tokio tipo jėgainių statybas. Siekiame pasiūlyti investuoti į tokio tipo jėgaines ir per 15 metų gauti naudos iš investicijų. Be bankų. Tiesiogiai, vieni su kitais.

Linkėjimai,
Octave