OVH Community, your new community space.

pCC IaaS ir PaaS


oles@ovh.net
02-02-2011, 04:24 PM
Laba diena,
privateCloud tuoj bus oficialiai paleistas. Liko visai nedaug darbo, bet pagrindas jau yra.

Šiuo metu siūlysime pCC kaip IaaS, t. y. viename gale bus serveris, kitame NAS, viską sujungsime ir paleisime virtualias mašinas su jūsų pasirinkta OS. Taigi, IaaS (Infrastructure As A Service). Pavyzdžiui, kai kurie klientai nori naudoti pCC savo lokalioje infrastruktūroje, kartu su VMware vCloud.

Kalbėdami su kitais beta testuotojais supratome, kad IaaS nepatenkina visų poreikių. Kai kurie klientai nori privateCloud kaip PaaS (Platform As A Service). Kitaip sakant jie nenori paruoštos infrastruktūros o tik bazinės, su paprasta sąsaja, kurioje galėtų sukurti VM ir įdiegti norimą OS vos 3 spragtelėjimais. Kaip tai veikia? Kokiame serveryje? Koks NAS? Tai nesvarbu. Galų gale, vietoje labai techniškos sąskaitos su serveriais, NAS ir licencijomis, jie nori sąskaitos už tik veikiančias virtualias mašinas ir tikrą visų privateCloud virtualių mašinių naudojimo laiką. Taip pat, kad būtų suteikiami neribojami resursai...

Pradėsime darbus, kad patenkintume šiuos poreikius ir mums reikia klientų, norinčių naudoti pCC kaip PaaS bei jų nuomonės apie tai, kas atlikta.

Įsivaizduojame, kad klientas per kelias sekundes gali sukurti virtualią mašiną su tik jai paskirtu IP adresu ir esančią privačiame tinkle. Kiekviena mašina yra maksimaliai naši, pvz., 8 branduoliai, 64 GB RAM ir 1 TB disko vietos, viskas 50€ /mėn. Klientas gali kurti tiek mašinų, kiek tik nori. Mes apmokestiname resursus, kuriuos realiai naudoja virtualios mašinos, esančios pCC PaaS: CPU, RAM, disko vietą ir tinklą. Siekdamas išvengti staigmenų mėnesio gale, klientas gali nustatyti maksimalų kiekvienos mašinos našumą ir maksimalius visų virtualių mašinų naudojamus resursus.

Ką manote?

Linkėjimai,
Octave