OVH Community, your new community space.

Beta: vėjo turbinų prototipas


oles@ovh.net
01-24-2011, 10:54 AM
Laba diena,
Kaip pranešėme anksčiau, maždaug metus OVH investuoja į vėjo turbinas. Kitaip nei daugumos vėjo jėgainių projektų tai ne vien "finansavimo" projektas, bet ir technologinis, kurį viduje vadiname PoC: Proof Of Concept. Pakankamai kvaila. Prieš metus OVH nusprendė gaminti energiją iš vėjo ir taip pat padėti vėjo energijos verslo pradedantiesiems Šiaurės Prancūzijoje. Šiuo metu rinką blokuoja 3-4 statybų kompanijos, sudariusios sutartis su bankais, ko pasekoje kitos kompanijos negali vystytis dėl finansavimo trūkumo. Taigi, einame prieš srovę ir mums tai patinka!

Trumpai tariant, nusprendėme užsakyti jėgainės prototipą, kokio lig šiol niekas nepastatė ir paremti pradedančiuosius, kad jie galėtu pirkti komponentus ir statyti jėgainę. Jėgainė statoma netoli Valencienne. Ji matoma nuo autostrados šalia Toyota. Tai prototipas, kurį dar reikia sertifikuoti, visa tai truks kelis mėnesius. Jeigu viskas klostysis gerai, mes galėsime... viską išrinkti ir permontuoti... vėjo jėgainės teritorijoje, kurią turime Alsace. Pastaroji jėgainės teritorija šiuo metu yra tuščia ir laukia turbinų. Kadangi mes nenorime tiesiog dar vieno vėjo jėgainių lauko su senomis technologijomis, viską finansuojame patys, be bankų pagalbos, kurie net nenori girdėti apie šį projektą.

Keletas prototipo montavimo nuotraukų:
http://demo.ovh.net/fr/a416593c77375...cb5bb8e1bf5fe/

Turbinos tyčia gaminamos mažos. Dauguma technologijų patentuotos ir yra komercinė paslaptis.

Jeigu viskas bus gerai, 2012turėsime savo jėgainę ir gaminsimės elektrą. Tikslas yra iki 2015 tapti autonomiškais. Taip pat pateikti paslaugas, kurių kanos neįtakotų kaina už energiją. Toks mūsų tikslas.

Pašto konferencijose jau kalbėjome apie šį projektą, kuriam pasisekus galėsime montuoti jėgaines ir kitose vietose, kurios dabar tuščios ir finansiškai nenaudingos (kaip spekuliantiška), taip pat apie vietas, kurių statusas keičiasi. Kodėl neinvestuoti į tokius projektus ir vienu šūviu nenušovus dviejų zuikių: turėti gerą investiciją, gaminti žaliąją energiją iš vėjo ir prisijungus prie Prancūzijos tinklo, sukurti nemažai darbo vietų ir stabilią pramonę.

Skamba šiek tiek naivokai. Tiesa. Bet mes tuo tikime. Ir kai pamatysite pirmąją jėgainę, norėsite matyti jų daugiau...

Linkėjimai,
Octave