OVH Community, your new community space.

wikileaks atvejo apžvalga


oles@ovh.net
12-08-2010, 04:06 PM
Sveiki,
Kaip ir žadėjau, pateikiame teisėjų ranka pasirašytus atsakymus su tiksliu tekstu, kuriuos gavome vakar vakare (Lille) ir šįryt (Paryžiaus) kaip atsakymą į mūsų kreipimąsi.

http://demo.ovh.net/download/7e16478...ance_paris.pdf
http://demo.ovh.net/download/7e16478...ce_lille_2.pdf

Linkėjimai
Octave

oles@ovh.net
12-06-2010, 07:36 PM
Laba diena,
Kaip jau žinote, vienas mūsų klientas, kuris nuomojosi skirtąjį serverį, suteikė prieglobą wikileaks svetainei. Ši svetainė sukėlė daug ginčų dėl legalumo Prancūzijos teritorijoje.

Ovh nėra nei prieglobos teikėjas, nei svetianės redaktorius.
Ovh nei už, nei prieš wikileaks.

Pagal sutartis, Ovh užtikrina techninę įrangą prieglobos teikėjams, kitaip sakant, suteikia serverį, elektros tiekimą, aušinimą, pastatus su fizine apsauga ir interneto jungtį. Po to užtikrina paslaugų prieinamumą 24 valandas iš 24. Tai viskas. Per 1 valandą.

Politinis pasaulis mato OVH kaip atsakingą už svetainės prieglobą. Paprastai LCEN institucija pateikia nurodymus dėl nelegalaus turinio ir remiasi įstatymais. Kasdien gauname 3 - 5 nurodymus skirtingoms svetainėms iš daugiau nei 6 500 000 svetainių, esančių mūsų tinkle (rasistinis turinys, ksenofobija ir t.t.) ir mes dirbame su konkrečiais prieglobos teikėjais. Be to, prieglobos teikėjams pranešama apie nelegalias svetaines ir jų paprašoma pakeisti ar ištrinti svetaines. 99% atvejų išsprendžiami per keletą valandų ir dėl to nenukenčia funkcionalumas. Taip pat turime klientų daugelyje Europos šalių ir laikomės tos šalies įstatymų, kurioje OVH vykdo savo veiklą.

Kalbant apie wikileaks, šiandien nesame gavę jokio įspėjimo, kurį galėtume perduoti savo klientui. Gali būti, kad jis gavo įspėjimą tiesiogiai. Šito mes nežinome. Tačiau OVH nieko negavo.

Atsižvelgdami į kaltinimus ir poziciją, kurioje atsidūrė OVH, kreipėmės į teismą, kad jis nuspręstų, ar tokio pobūdžio svetainės neprieštaraują įstatymams. Tam pasinaudojome procedūra, leidžiančia kreiptis tiesiai į teisėją, be pirminių diskusijų. Netaikėme laikinųjų apsaugos priemonių, kadangi tam reikia, kad viena šalis bylinėtųsi su kita. Todėl gali būti taikomi tik debatai ir teisėjas galės priimti sprendimą. Kadangi OVH nėra nei už, nei prieš svetainę, mes neatstovausime kliento.

Taigi, penktadienį, 16 val., skubiai kreipėmės per TGI Lille. Mūsų kreipimasis buvo atmestas dėl šios priežasties: „Atmetame jūsų kreipimąsi, nes kompanija OVH nepateisina poreikio gauti teisinį pagrindą interneto svetainės uždarymo sprendimui“. Per valandą paruošėme kitą kreipimąsi ir kiek įmanoma supaprastinome jį, taip pat nurodėme, kad OVH yra svetainės prieglobos teikėjas (nors taip nėra, bet buvo penktadienis). Teisėjas pareiškė savo sprendimą 17:30...
http://demo.ovh.net/download/7a0c424...ks_lille_1.pdf

Taigi, mūsų advokatai dirbo visą savaitgalį, kad paruoštų išsamų kreipimąsi ir įtraukė visas reikiamas detales. Šis kreipimasis teisėjui pateiktas ir aptartas šiandien, vienas pateiktas TGI Lille, kitas Paryžiuje. Lille teisėjas patvirtino penktadienio sprendimą. Kol kas dar negavome jo pasirašyto dokumento ir motyvacijos. Gausime rytoj ir paviešinsime ją.

Paryžiaus teisėjas pareiškė, kad atvejis sudėtingas ir pareiškė, kad tai turi būti aptarta su Payžiaus TGI viceprezidentu. Tai buvo atlikta. Jis manė, kad mūsų prašymas bus atmestas, tačiau kreipėsi į TGI prezidentą, kad šis pareikštų savo nuomonę ir jo nuomonė buvo kita, todėl byla gryžo pas pirmąjį teisėją, kuris atmetė ją motyvuodamas tuo, kad tokia byla turi būti sprendžiama abiejų pusių disputais. Kol kas dar neturime pasirašyto dokumento, jį gausime rytoj ir paviešinsime.
Čia yra kreipimaisi:
http://demo.ovh.net/download/7a0c424...ks_lille_2.pdf
http://demo.ovh.net/download/7a0c424...eaks_paris.pdf

Šie sprendimai tik patvirtino tai, ko tikėjomės...

Iš dabartinės būsenos yra kelios išeitys:

- Pagal LCEN reikalavimus, reikia, kad „kažkas“ prieglobos teikėjui pateiktų pranešimą apie nelegalų turinį, pagrįstų tai teisiškai ir pašalintų turinį.

- jeigu niekas neatlieka „kažkieno“ vaidmens, kreipiamės į klientą (prieglobos teikėjas ir jis gali priversti klientą redaguoti turinį). Prasidės diskusijos ir teisėjas galės spręsti.

- arba „kažkas“ atmes teisėjo sprendimą ir paprašys cenzūruoti svetainę Prancūzijos teritorijoje. Tai tikrai išimtinis atvejis. Teismų praktikoje jau buvo precedentas su svetaine "aaargh". Ši procedūra taip pat pradedama naudoti žaidimų svetainėse.

Kas liečia Ovh, techninės įrangos teikėją, ruošiamės padaryti viską, kad teisiškai išsiaiškintumėme situaciją dėl OVH esančios svetainės. Bet kuriuo atveju pasistengsime išlikti kuo atviresni.

Ovh įvykdys visus teismo sprendimus, kuriuos gaus.

Žurnalistams: atsiprašome, kad neatsakome į jūsų klausimus. Šis klausimas „išeina“ už šalies ribų, taip pat „išeiname“ ir mes, net labai stipriai. Mums reikia bendrauti labai funkcionaliai, kad vienas žodis neiškreiptų turinio. Vieną dieną (galbūt...) pakankamai įvaldysime konunikacinius gebėjimus ir galėsime bendrauti emocionaliai. Bet kuriuo atveju, šiandien mes dar nesame tam pasiruošę.

Linkėjimai,
Octave

Informacija geresniam supratimui: kas yra OVH?
Ovh yra 85 000 serverių tvirtovė, nr. 1 pasaulyje pagal skirtųjų serverių nuomą. OVH taip pat yra nr. 2 Europoje ir nr. 6 pasaulyje pagal saugomų svetainių skaičių. OVH taip pat yra telefono operatorius ir aptarnauja 30 000 abonentų Prancūzijoje. OVH istoriškai yra Prancūzijos įmonė, tačiau turi 15 filialų, iš kurių 12 yra Europoje. 350 darbuotojų dirba 24 valandas per parą, kad tiesiogiai aptarnautų 400 000, netiesiogiai - 1 500 000 klientų. Įmonės kapitalas yra šeima.