OVH Community, your new community space.

wikileaks


oles@ovh.net
12-03-2010, 03:24 PM
Laba diena,
Kaip jau tikriausiai žinote, wikileaks svetainė yra mūsų infrastruktūroje nuo ankstyvo vakarykščio ryto. Vienas klientas užsakė skirtąjį serverį, RIPE bloką ir apsaugą nuo atakų. Sąskaitą, sudarančią mažiau nei 150 eurų, apmokėjo naudodamas banko kortelę. Į serverį perkelta wikileaks svetainė. Kalbant teisiškai, OVH nėra svetainės prieglobos teikėja. OVH yra tik techninės įrangos, kurią užsakė klientas, teikėja.

Trumpai tariant, ši istorija yra banali ir kasdieniška. Sistema yra visiškai automatiška, veikia 24 valandas per parą. Tai, kad svetainė yra pas mus, sužinome tik vakar, kaip ir jūs... Iš spaudos.

OVH nėra nei už, nei prieš šią svetainę. Mums tai yra nediskutuotina tema. OVH yra įmonė, suteikianti infrastruktūrą, garsiuosius Cloud Computing, prieinamus per kelias valandas... Ir mūsų vaidmuo yra techninės įrangos suteikimas. Nieko daugiau. Neprašemė nei perkelti, nei neperkelti svetainės pas mus. Tačiau dabar, kai ji yra pas mus, turime vykdyti sutarties sąlygas. Toks mūsų darbas. Toks pareigų atlikimas.

Atsižvelgdami į paskutinius politinius pareiškimus bei augantį spaudimą čia, Roubaix slėnyje, nusprendė kreiptis į teisines institucijas, kad išsiaiškintume, ar tokios svetainės saugojimas Prancūzijos teritorijoje neprieštarauja įstatymams. Ne politinės institucijos ir ne OVH spręs svetainės uždarymą ar neuždarymą, o teisėsauga. Taip, kaip ir turi būti teisinėje valstybėje.

Tikimės, kad teisėsaugos atstovų atsakymą gausime šįvakar ar rytoj. Ir tą sprendimą įvykdysime nedelsdami.

Linkėjimai,
Octave