OVH Community, your new community space.

cdn, prieglobos cdn ir ip cdn


oles@ovh.net
09-22-2010, 11:56 PM
Sveiki,

OVH ruošia pasiūlymą pavadinimu „Cdn“, „shared hosting cdn“ ir profesionalią versiją „ip cdn“. Mums reikia trumpų atsiliepimų apie tokių paslaugų poreikį.

Žemiau pateikiami trumpi visų trijų paslaugų aprašymai:

1.) cdn,
žiniatinklio sąsaja/ftp prieiga visiems „statiškiems“ failams. Su paslauga galėsite naudoti OVH URL arba sukurti subdomeną, pavyzdžiui, cdn. ir nukreipti jį į cdn. Infrastruktūra panaši į bendrosios prieglobos, tačiau statiškesnė, pagrindinis skirtumas tas, kad infrastruktūra geografiškai bus arčiau lankytojo. Pradėsime Paryžiumi, Londonu, Frankfurtu ir Amsterdamu, po to seks Niujorkas ir kiti Europos miestai.

Kam tokia paslauga?
Priegloba ir nuotraukų bei statiško turinio, pavyzdžiui, garso ar vaizdo, sklaida gali būti „imama“ iš infrastruktūros, gebančios pasiekti 24Gbps srautą (pradedantiesiems) ir aptarnauti kelis šimtus milijonų užklausų per sekundę. Trumpai tariant, vietoj to, kad skaičiuotumėte, kiek serverių jums reikės, galėsite tiesiog sukelti failus į cdn ir sukurti svetainėje nuorodą http://cdn./files.flv.

2.) bendrosios prieglobos cdn
Jeigu turite OVH bendrai naudojamą prieglobą, galėsite nukreipti savo domeną į svetainių prieglobos cdn. Norėdami ką nors pakeisti savo svetainėje, tvarkytuve pakeiskite A lauką. Taigi, jūsų svetainė bus perkelta į CDN infrastruktūrą kaip „cdn“, tačiau su dinaminiais jūsų svetainės puslapiais. Taip pet neribojamas duomenų srautas. Jeigu tiksliau, nesiskaičiuoja niekas, kas yra jūsų prieglobos „/“ kataloge.

Kam tokia paslauga?
Tikslas yra didelių svetainių su milžinišku lankytojų kiekiu valdymas be techninės patirties. Juk negali būti paprasčiau nei bendrai naudojama svetainių priegloba.

3.) IP cdn
Su skirtuoju serveriu galite naudoti „IP cdn“. Tai geriau nei „perkeliami IP“ ar „IO apkrovos balansavimas“: skirtajame serveryje nereikės nieko keisti. Tereikės sukonfigūruoti „IP cdn“ su savo serverio IP. Taip pat galėsite nustatyti, kad serveris naudotų IP1, o kai IP1 neveiks, duomenų srautas automatiškai bus nukreipiamas į IP2. Galima nurodyti nuo 2 iki 10 perkeliamų IP. Be to, galima nurodyti apkrovos paskirstymą katalogams, pvz., katalogo /paveiksleliai/ failai bus prieinami naudojant IP1, visa kita - IP2. ar galėsite nurodyti /cdn/, kuris nukreips į mūsų cdn. „IP cdn“ - tai “IP perkėlimas“ + „IP apkrovos balansavimas“ ir „IP ugniasienė“, kuri apsaugos nuo įvairaus tipo synflood atakų. Jeigu reguliariai patiriate atakas, tuomet tai visai paprasta: užsakote „IP cdn“ ir nukreipiate srautą į savo serverį. Pakeičiate svetainės DNS ir akimirksniu tampate apsaugoti. Be to, jeigu naudojate IPv4, su „IP cdn“ galėsite sukonfigūruoti svetainę su IPv6 nieko nekeisdami. Galiausiai, jeigu norite sukurti https su ssl ir našiai naudoti ssl, galėsite visuose https aktyvuoti sertifikatus. cdn infrastruktūra valdys ssl ir į jūsų serverį nukreips nešifruotą srautą. Serveris daugiau nenaudos CPU duomenų šifravimui.

Įdomus dalykas: mes kalbame apie jūsų skirtuosius serverius, tačiau jie gali būti bet kurioje pasaulio vietoje. Jeigu turite svetainę Japonijoje ir norite paspartinti jos veikimą Europoje, paslauga tam tinka. Arba, jeigu turite svetainę Prancūzijoje ir norite paspartinti veikimą Vokietijoje ar JAV, paslauga taip pat tam tinkama. Nebūtina būtinai turėti OVH veikiančios svetainės.

Mano klausimas dvejopas:

- Ar mes nieko nepamiršome?
- Ar tai skamba įdomiai?

- Ar jus domina tokio tipo paslaugos?

Laukiame bet kokių atsiliepimų... Iš anksto dėkoju.

Linkėjimai,
Octave