OVH Community, your new community space.

šiek tiek apie Debesį


oles@ovh.net
01-30-2010, 06:40 PM
Laba diena,
Beta testavimas vyksta sklandžiai. Atsiliepimai labai įdomūs ir svarbūs Cloud infrastruktūros, kurią jums siūlysime, plėtojimui. Jau turime ataskymus į daugybę kilusių klausimų. Ačiū!

Nusprendėme prailginti kiekvieno mC (miniCloud) testavimo laiką. Nekalbame apie 3 dienas. Testai bus atliekami tol, kol OVH pradės juos nuomoti (vasario mėnesį). Kita vertus, nenaudokite gaminamų mC. Beta testavimo lygmenyje, mūsų lygyje, ištestavome viską, įskaitant mūsų išprovokuotų (arba ne) gedimų eigą. Jeigu viskas bus gerai, tai liks kaip yra, jeigu ne, tuomet peržiūrėsime, kodėl tas ar anas neveikia ir kaip viską sutvarkyti, po to sukelti naujus gedimus ir t.t.

Šiuo metu ruošiame 1000 miniCloud (mC). Turime 92 laukiančius klientus, kuriems mC bus greitai pristatyti. Jeigu norite prisidėti prie jų, sukurkite nemokamą užsakymą. Turite teisę testuoti 1 mC.

Ką mes testavome
----------------
mC yra vienas 1 GHz branduolys, 256 MB RAM, 5GB disko vietos ir kainuoja 7 Lt be PVM/mėn. Ištestavome įvairias CPU ir RAM konfigūracijas, įskaitant SWAP naudojimą (kai užsipildo RAM). Dabar mC bus su 2GB RAM, sudarytos iš 256 MB DDR3 elementų ir 1,8 GB SSD. Taigi, jeigu savo mC norėsite turėti daugiau nei 256 MB RAM, galėsite sukurti „natūralų“ SWAP, tačiau naudosite tam numatytą SSD diską, o ne duomenų saugojimui skirtą diską, kuris yra daug lėtesnis už SSD. Jeigu fizinis serveris turi nepriskirto DDR3, galėsite prisiskirti laisvą vietą sau ir iš sistemos „matomų“ 2GB turėti tarp 300MB ir 400MB DDR3. Taigi, kai kurių komponentų našumas kis iki mC „geležinių“ apribojimų, be to, šie resursai izoliuoti nuo kitų mC. Dar pradėjome nuotolinių saugyklų pildytojų testavimus su įvairiomis diskų konfigūracijomis (SATA2, SSD, maišyta SATA2 duomenims + SSD kešaavimui).

Kiti testai
-----------
Atliksime duomenų saugyklos testus. Tai technologija, kurią mes puikiai valdome ir kurią norime dar geriau pritaikyti. Po to pradėsime mC testus su Windows. Tai veiks su 2 GB laisvosios kreipties atminties iš 256 MB DDR3 ar 2 GB atmintinei reikės naudoti 512 MB DDR komponentus?

OVH.BIZ ir debesis
------------------
OVH siūlys visus komponentų paketus, kurie siūlomi šiuo metu. Tačiau sisteminiai administratoriai į OVH debesį galės diegti personalizuotus komponentų paketus, kurie geriau atitiks poreikius. Pavyzdžiui, jeigu man reikia antivirusinės „dėžutės“, paimsiu mC i rsukursiu sistemą pagal savo poreikius, kurią vėliau visiems OVH klientams pasiūlysiu įsidiegti vienu spragtelėjimu. Komponentų paketas bus nemokamas arba apmokamas 1 kartą ar kas mėnesį, taip pat klientas turės arba neturės root prieigos. Arba.. Aš esu sisteminis administratorius, siūlantis el. pašto paslaugas, tuomet imu mC ir paruošiu sistemą, kurioje įdiegta viskas, ko reikia el. pašto valdymui, Roundcube sąsaja, po to išsaugau tai OVH.biz ir pasiūlau savo klientams bandyti tai nemokamai 3 dienas. Panašiai vyksta, jeigu esate FreeBSd fanas, tuomet galite siūlyti FreeBSd ar OpenBSD. Šios OS bus „patikimos“ kai kuriems administratoriams ir/ar klientams, kurie žino šių OS galią. Panašiai plėtotojai galės siūlyti ERP, sąsakitų, suderinamumo programas arba dar paprasčiau: diegti WEB modulius nuotraukų valdymui ar WEB modulius blogams ir siūlyti juo s naudoti nemokamai, mokėti tik 1 kartą ar kas mėnesį. Mūsų tikslas - išplėtoti OVH.biz pasiūlymus debesyje ir kiekvienam sprendimui pasiūlyti daugiausiai lankytojų. Ypač norime, kad su OVH.biz nūtų komunikuojama spaudos, radijo ir televizijos lygmenyje... Tai ta vieta, kur rasite įvairias WEB programas savo sprendimams...

Debesies marketingas
--------------------
OVH debesis bus siūlomas 3 rinkoms: sisteminiams administratoriams, plėtotojams ir perpardavėjams.

>> Sisteminiams administratoriams:

mC (miniCloud) įtrauktas į „skirtųjų serverių“ gamą. Iš esmės tai maž skirtieji serveriai su 256 MB ir 5 GB disko vietos, niekas nedubliuojama. Kaip ir fiziniuose serveriuose, jeigu serveris neveikia, jis neveikia. MC kis nuo 7 Lt iki šiek tiek daugiau, kadangi nuo 35 Lt jau RPS, nuo 100Lt - kimsufi, nuo 175 LT - SP, nuo 350 Lt - EG, už 525 - MG ir nuo 1050 - HG. mC galės keistis į RPS ar skirtąjį serverį, tačiau išliks virtualioje aplinkoje, valdomoje ar nevaldomoje OVH. 1 spragtelėjimas ir aš jau turiu SP...

cC (coreCloud)yra dubliuojamas skirtasis serveris. Palyginus su skirtuoju serveriu (mC, RPS, SP, EG, MG, HG tipo), cC nesustos. Šis serveris visada dubliuojamas su kitu fiziniu serveriu IR kita duomenų saugykla. Paslaugos veikia net atsiradus techniniams gedimams. Viskas perjungiama iš 1-ojo serverio į 2-ajį be sustabdymo. Toks „loginis“ konfigūravims yra brangus. Viskas turi būti dubliuojama ir sinchronizuojama, kad gedimo , kuris trunka rečiau nei kelias valandas per metus, atveju viskas veiktų. Tai puiku. Be to, OVH siūlo 2 tipų konfigūraciją: „rezervuota“ ir „pagal poreikį“. „Rezervuota“ atitinka skirtuosius serverius: resursai yra mano, galiu neišnaudoti jų, tačiau kiti negalės jais naudotis. Tai brangesnė konfigūracija. Viskas turi būti dubliuota, net jei nėra realaus poreikio. Konfigūracijoje „pagal poreikį“ numatytas realus cC resursų naudojimas, nemokant už rezervuotus, tačiau nenaudojamus resursus. Tokiu atveju OVH įsipareigoja garantuoti pragmatišką paslaugų kokybę (pvz., scenarijaus vykdymo laikas negali būti ilgesnis nei 100 ms) ir OVH apmokestins tik teikiamas paslaugas, atsižvelgiant į minėtąją paslaugų kokybę. Jeigu paslaugos taptų nekokybiškos, pvz., vykdymo laikas būtų > 100 ms, resursai neapmokestinami. Taigi, OVH suinteresuota paleisti cC galinguose fiziniuose serveriuose su daug naudojamų resursų ir apmokestinti tik cC sukuriamas apkrovas... Toks yra cC veikimo principas.

>> Plėtotojams:

dC (devCloud) yra mC atitikmuo plėtotojams. Aš esu Java plėtotojas, imu dC-Java, įdiegiu savo war ir tai veikia. Aš esu RoR plėtotojas, imu dC-RoR, įdiegiu... Tas pats su PHP, MySQL, .net, SQL serveriais su Exchange 2010, SBS, Zimbra, OpenXchange, Roundcube arba daugiau duomenų saugyklos, atsarginių kopijų vietos arba dar WEB kešavimo, video, audio transliacijų ar paslaugų, pvz., nfs, cifs. Trumpai tariant, visa puokštė „sprendimų“ 3 dienas nemokamai, po to 7 Lt be PVM / mėn. Kiekvienas plėtotojas ir/ar klientas ras savo problemos sprendimą, nesvarbu, kokia ji būtų. Jeigu sprendimas tenkina ir plėtojimas baigiasi, dC gali virsti aC.

aC (appsCloud) yra tas pats dC, tik be resursų apribojimo. OVH sukuria infrastruktūrą/programas, po to pasiūlo nustatytus kokybės reikalavimus atitinkančią paslaugą. Kaip ir cC, jeigu našumas neatitinka nurodyto, paslauga nemokama. Technologinis iššūkis - sukurti infrastruktūrą kiekvienai technologijai ir garantuoti neribotumą. Ir jeigu aC klientui reikia, paprastai ir lanksčiai padidinti aC resursus. Jeigu plėtotojas paleis dC-MySQL, po to pasieks 3000000 užklausų / sek. ir naudos 50 TB duomenų, aC automatiškai prisitaikys prie poreikių ir kokybė išliks < 0.4 sek./užklausai. Panšiai bus, jeigu Exchange 2010 serveryje turėsite 1300 al. pašto abonementų ir 100 TB laiškų, aC automatiškai prisitaikys. Net 23.4 PB duomenų saugojimas nėra problema. Problema yra... kaina, kurią mokės klientas, tačiau tai tiesiogiai susiję su jo projektais. jeigu projektas bus sėkmingas, sąskaitos už resursus bus logiška pasėkmė.

Štai kodėl OVH kainos yra lanksčios. Plėtotojas savo projektą siūlys klientams, kurie mokės už tai, t. y. už projektą + už resursus (kalbu ne viens apie OVH). Plėtotojas gali mokėti tik už plėtojimą, o OVH sąskaitas už resursus „perleisti“ tiesiai klientams. Tai ppat galite įsivaizduoti, kad OVH apmokestina klientus, o plėtojimą apmokestina plėtotojas. Įsivaizduoti galima viską. Mes esame Cloud-baby-Cloud. Mes liejame pamatus, todėl visos idėjos laukiamos.. Nesikuklinkite... oles@ovh.net

>> Perpardavėjams:

myCloud skirtas perpardavėjams, kurie nevargdami su technika perparduos savo paslaugas, susijusias su virtualizacija. Infrastruktūrą administruoja OVH. Palyginus mC/cC/dC/aC, perpardavėjas orientuosis į fizinius serverius, kuriuose paleis VM. Jis spręs, ką reikia daryti. tai pasiūlymas, kuris yra artimiausias VPS serveriams, tačiau mūsų atveju perpardavėjas gaus maksimalų pelną iš fizinio serverio... arba teiks kokybiškiausias paslaugas. Kaip pasirinks.

Ties tuo ir sustosiu. Jeigu perskaitėte iki čia.. Neblogai.. Ačiū!

Pagarbiai,
Octave