OVH Community, your new community space.

Debesis


oles@ovh.net
01-18-2010, 12:26 AM
Sveiki,
tikimės šią savaitę pateikti debesies (cloud) pasiūlymus ir pradėti beta testavimą kartu su jumis. Norėjome viską pateikti praeitą savaitę, tačiau naujų IP daresų, būtinų debesies veikimui, priskyrimas užėmė daugiau laiko, nei mes buvome numatę. RIPE padarė savo darbą ir dabar reikia įrodyti turimų IP naudojimą ir taip patvirtinti, kad mums reikalingi ateičiai užsakyti IP... Galvojame, kad tai bus patvirtinta 15 savaitę (16 jau įdiegta).

Dėl tos pačios priežasties pakeitėme RIPE IP priskyrimo serveriui kainą. Taip norime sinchronizuoti esamus pasirinkimus... Šiemet tai pablogės... IP taps retu ištekliumi, todėl augs jų kaina. Kol nepradės pilnai veikti IPv6 ir negalėsime jų naudoti.

Štai kodėl mūsų „debesų“ pasiūlymai su IPv6 (be IPv4) yra.. nemokami.

Grįžkime prie OVH debesies:
---------------------------
„Debesies“ lygmenyje siūlysime du pasirinkimus:
- „miniCloud“ ir „coreCloud“, t.y. VM/VPS su visais šiuo metu siūlomais OVH komponentų paketais (tačiau kaip VM), kuriuos galėsite užsakyti 1 spragtelėjimu ir kurie bus paruošiami per 15 minučių. „Debesyje“ veikiančios VM kainuos nuo 7 Lt be PVM/mėn...
- „myCloud“, kurį dar galima vadinti „privateCloud“, leis sukurti savo „debesį“ ir jame paleisti savo norimas VM... Be debesies apribojimo... Jūs patys kursite savo „debesį“.

Abu pasiūlymai veiks virtualiose serverių spintose (kurias kursime mes) ir tai leis pasiūlyti serverius be realių resursų apribojimų. Galvojame pasiūlyti VM su 48 branduoliais. Taip pat „miniCloud“ teiksime apkrovos balansavimo ir ugniasienės paslaugas, o „myCloud“ - VPN paslaugą. Iš esmės teiksime visas paslaugas, kurias galima teikti su virtualia spinta (teikiamas dabar ar teiktinas greitu metu).

Didžiausias „debesies“ pasiūlymų privalumas yra tai, kad galėsite pradėti nuo 7 Lt be PVM/mėn., po to, jeigu reikės, realiu laiku keisti resursus ir mokėti už juos valandai, dienai, mėnesiui ar metams. Atkuriame tą patį veikimo principą, koks buvo „gameplan“... 2003 metais, kai galėjote kelioms valandoms išsinuomoti serverį. Naudodamiesi „Cloud“ pasiūlymu galėsite keisti CPU ir/ar RAM kiekį bei disko vietą, taip pat grupės VM skaičių, viską peržiūrėti sąskaitos režimu, kitaip sakant, nemokėti už tai, ko realiai nenaudojate (taip pat numatyta galimybė sukurti apribojimus). Be to, nemokėkite už naktį ar dieną, kuriai sukūrėte apribojimą ir nenorite mokėti. Jūsų sąskaita visada bus matoma...

Mūsų „debesyje“ bus įtraukti 3 principai:
- kuo ilgiau nuomojate, tuo mažiau mokate
- kuo daugiau resursų užsakote, tuo svarbesnė jūsų sąskaita
- naudojamų resursų kaina bus ne tiesinės, be eksponentinės priklausomybės

Kodėl OVH paleidžia „debesį“?
-----------------------------
Manome, kad „miniCloud/coreCloud“ nebus brangesnis nei 7-70 Lt be PVM/mėn. Greitu metu peržiūrėsime, ar jums tikrai reikia VM su 48 branduoliais, ar geriau apsiriboti 4. Paskui pagalvosime apie „myCloud“, debesies pasiūlymą, kuriuo lengva naudotis, diegti ir keisti. Matėme, kad 2009 pasiūlyti OVH virtualizacijos pasiūlymai susilaukė sėkmės (ypač virtualus MAC ir ESXi). Tačiau, skirtųjų serverių lygyje, virtualizacija liko profesionalių žiniatinklio vartotojų dalykas. Su „myCloud“ galėsite valdyti savo infrastruktūrą iš esmės, ji prieinama dėl kainos ir... VPN lygmens saugumo, kuris reikalingas norint susieti jūsų „debesį“ su kita infrastruktūra. Taip pat pasirinkome ESXi, kuris yra daugelio įmonių technologinis ir techninis sąryšis. Dar išbandėme Cisco Nexus 1000 virtualų perjungiklį, kuris jau dabar naudojamas su HG 2010-10G, FCoE duomenų saugyklai... Turime atsakyti į pagrindinį klausimą: kodėl „debesis“, jeigu OVH jau siūlo visus reikalingu elementus? To nepakanka paprastam, greitam ir lengvam naudojimui. Šiuo metu pakanka sukurti virtualią spintą su serveriais, po to įdiegti virtualizavimo paketą ir viską sukonfigūruoti. Tačiau skaitydamas jūsų komentarus supratau, kad tai lengviau nei tikėjausi... Stengiamės supaprastinti šių technologijų valdymą ir vietoje „produkto“ pasiūlyti „sprendimą“. Iš esmės, „madingesnių“ pasiūlymų kūrimas neužims daug brangaus plėtojimo laiko... O rinkoje žodis „debesis/cloud“ turi savo vertę.

Pagarbiai
Octave