OVH Community, your new community space.

Serverių pristatymas 2009 2010 metais


oles@ovh.net
12-20-2009, 07:40 PM
Laba diena,

Po to, kai pradėjome taikyti diegimo mokestį, pamažu matome šviesą tunelio gale, kalbant apie serverių pristatymą per 1 valandą. Nepaisant fakto, kad 92% užsakymų įvykdėme apytiksliai per 1 valandą, nuo 2009 metų rugsėjo mėnesio buvo svarbių, nuolat pasikartojančių vėlavimų pristatant kai kuriuos serverius. Šiuo metu vėluojame pristatyti tik 50 serverių. Taigi situacija visiškai kitokia, nei kai kuriais momentais... tačiau vis dar yra šie 50 ir kiekvieną dieną, nepaisant fakto, kiek serverių mes beparuoštume, vis lieka 30-70 vėluojančių vienetų... kai kurie iš jų – užsakyti tik prieš keletą valandų/dienų, tačiau vis tiek...

Kodėl mes turime (turėjome) šiuo vėlavimus? Manome, kad krizė vis tik turėjo įtakos kompiuterių detalių gamintojams (visiems pasaulinėje pramonėje?).Susidarė įspūdis, kad visi šios produkcijos pasauliniai gamintojai nusiteikė pačioms pesimistiškiausioms „pardavimų prognozėms“. Paprastai visada būna tiek pakilimų, tiek nuosmukių. Šiuo atveju vadovai nusprendė, kad bus tik nuosmukis.
Taigi gamyklos negalėjo dirbti 100 procentų pajėgumu ir gauti geriausią rentabilumą (kas nesvajoja apie gamyklas, kurios dirbtų 100 procentų pajėgumu?). Tai tarsi kapitalizmas, kuris bylotų: „investicijos – tai per daug rizikos“ (!!), kai palūkanos dar niekad nebuvo tokios „nulinės“. Taigi peršasi išvada, kad dauguma gamintojų paaukojo rentabilumą vardan augimo ir ypač vardan galimybės tuojau pat parduoti gaminius be jokių atsargų sandėliuose, kad nereikėtų rizikuoti ir laikyti detalių, kurioms parduoti prireikia šiek tiek laiko. Man jau teko tai matyti vaikystėje ir tai buvo vadinama „komunizmu“:
„-Laba diena, norėčiau dviejų gabalėlių duonos.
- nėra. -tada vieną duonos. -nėra. - o kas yra?
- aš“... lenkiškas pokštas. Praleisime

Dėl to rinkoje trūksta detalių. Nuo šiol tenka užsakyti kai kurias medžiagas 3 – 6 mėnesius iš anksto. Tai labai apsunkina mūsų vidinį valdymą bei sumažina mūsų lankstumą, tačiau ypač sudėtinga buvo paruošti tiek serverių, kiek jums reikėjo. Teko imtis visų priemonių, spausti, sutikti su nustatytais įkainiais, iš anksto apmokėti užsakymus ir tikėtis geriausio... o vis tik niekas nemirė... labai sumažinome nuostolius ir visai nebūdami idealūs, tačiau darydami ką geriausio galėjome padaryti būtent tuo metu, tuo pačiu, kai gavome įžeidžiančių pastabų iš klientų. „man patinka krizė .com“..

Taip pat dėl krizė praradome ir savo mažuosius klientus – tokius, kurie ieško nebrangaus serverio. Šie klientai tiesiog nebegali mokėti. Nebėra pinigų. Nuo šiol jie ieško nemokamo sprendimo, nes paprasčiausiai nebegali mokėti. Taip pat įmonės, kurios iki šiol nenorėjo dirbti su nuoma (ir neieškojo nieko tik nuomos vietos – tai sunkūs it ilgalaikiai klientai) tapo didžiąja klientų mase. Tikra mase. To pasekmė: pradėjome gaminti bei ruošti daug didelių serverių, o mažų ir nebrangių niekas nebenori. Be šiukšlintojų, programišių ir tų, kurių veikla yra trumpalaikė, niekas daugiau nebenori šių serverių. Būtent dėl to ir atsirado diegimo mokesčiai, kurie jau po 1 mėnesio duoda puikius rezultatus. Daug geresnius, nei mes tikėjomės... Trumpiau: diegimo mokestis išliks.

Kaip viskas bus 2010 metais? Dar nežinome, kokia bus medžiagų pristatymo padėtis 2010. Ko gero ne geresnė. Tai reiškia, kad ir toliau turime daryti stebuklus, norėdami gauti tiek dalių, kiek reikia (netgi VoIP telefonams turėjome nusipirkti atsargų visiems 12 mėnesių...). Šiandien žinome, kad iki 2010 metų rugsėjo turime tik RBX3 duomenų centrą, kuriame bus paruošti naujieji serveriai: apie 20 000 – 30 000 naujų serverių (viskas priklauso kokio tipo jie bus - 20000 EG/MG ar 30000 SP)per 8 mėnesius. Apie 2500 – 3750 naujų serverių kiekvieną mėnesį. Su diegimo mokesčiu pasiekėme 5300 serverių skaičių lapkričio mėnesį ir planuojame pasiekti 4100-4400 gruodį... taigi po keleto mėnesių reikės pasitelkti stebuklą, rasti ypatingus sprendimus, kad galėtume į RBX3 sudėti 35 000 serverių. Ir visa tai žinant, kad jau šiandien Ovh turi 70 000 serverių. Taigi kitais 8 mėnesiais reikės +50% plėtros. Klabame apie skaičius, kurie yra nepaprastai svarbūs ir, dėl kurių turime valdyti Ovh taip, kaip Formulę 1, lekiančią 400 km/h greičiu kalnų keliais vidury ledinės žiemos. Šiuo metu manome, kad įveiksime visus šiuos 2010 metais mums numatytus iššūkius. Vis tik labai prašome: jei žinote, kad kitą mėnesį jums reikės serverio, suplanuokite savo užsakymą keletą dienų/ 1 savaitę iš anksto. Po keleto dienų mes pradėsime vRack liniją (virtualios vietos nuoma) su tiesioginiu užsakymu: speciali sistema, kuri suteikia galimybę sukurti pilnus klasterius daugelyje serverio lygmenų(WEB, SQL, STORAGE, BACKUP)su apkrovos paskirstymu, ugniasiene, SAN/NAS saugojimo vieta. Pasekmė: 1 užsakymas, 3 spragtelėjimai ir taip iki 120 serverių, kurie bus paruošti iš anksto konfigūruoti vRack per vieną valandą, vienam klientui...

...pasilinksminsim 2010... pasirūpinta, kad tai truktų ilgai! Mums tai patinka...

Pagarbiai
Octave

Tiems, kam reikia daugiau informacijos, kaip visada: oles@ovh.net