OVH Community, your new community space.

Auto-Renew


InA_OvH
09-04-2014, 01:39 PM
Sveiki

Jau keletą mėnesių įgyvendiname mokėjimų sistemos keitimo projektą. Atėjo pats laikas. Per 15 metų jūsų poreikiai pasikeitė, atsirado Cloud, OVH taip turėjo keistis.

Kodėl?

Ar dar niekam neteko pamiršti atnaujinti paslaugas?
Kasdien gauname skambučius „mano paslaugos galiojimas baigėsi vakar“. Kad kontroliuotume apyvartą, mes turime žinoti, ar paslauga bus pratęsiama. Norime jums pasiūlyti naujas paslaugas, kurias būtų labai paprasta naudoti (panašias į Cloud), tačiau esant dabartinei mokėjimo sistemai, to padaryti negalime.

Projektas yra sudėtingas, kadangi siūlome paslaugas 4 aplinkose: WEB, Infrastructure, Cloud ir Telecom, ypač 12-15 šalių. Taigi nusprendėme viską daryti nuosekliai ir išbandyti šios koncepcijos (Proof of Concept) veikimą Kimsufi ir So you Start serveriuose, Prancūzijoje.

Sukūrėme naują užsakymą, labai paprastą ir atliekamą vienu spragtelėjimu. Klientai, jau turintys Kimsufi bei So you Start serverius, galės atnaujinti savo paslaugas rugsėjį ir pereiti prie naujos sutarties. Nepratęsus paslaugos, jos galiojimas baigiasi. Automatinio pratęsimo sistema labai paprasta: jūs galite atsisakyti paslaugos 1 spragtelėjimu arba užsakyti naują paslaugą 1 spragtelėjimu. Nereikia nieko nei siųsti, nei pasirašyti. Apmokėjimas tuo pat metu.

Prieš 18 mėnesių OVH pradėjo įgyvendinti tvarkytuvo v3 perkėlimo į naują tvarkytuvą v6 projektą. V3 buvo labai monolitinis, viskas viename. V6 sudaro sąsajos / HMI sluoksnis ir APIv6 sluoksnis. Liko tik perrašyti Domenai/El. paštas skyrių, po to uždarysime v3.

Tuo pat metu, prieš 8 mėnesius, pradėjome perrašyti visą vidaus duomenų bazių sistemą, kurią naudojame jau 15 metų, ir ją izoliuoti nuo infrastruktūrų. Viena vertus, mums reikia APIv6 su duomenų bazėmis, tačiau reikia ir infrastruktūrų API. Vėl turime sugriauti visą monolitinį bloką ir perrašyti viską. Tikslas – valdyti 100 kartų daugiau paslaugų nepaveikiant jų našumo. Mes norime komercinio lankstumo ir galimybės plėtoti savo idėjas be apribojimų. Mums reikia dar 2-3 mėnesių, po to pradėsime perkelti paslaugas į naują sistemą. Nauji užsakymai ir automatinis pratęsimas atsiras tuo pat metu, t.y. lapkritį.

Mes vykdome didelius darbus, kad patobulintume ir supaprastintume jums siūlomas paslaugas.

Žengiant toliau, pastebėjome, kad reikėjo viską sugriauti, kad galėtume viską atkurti. OVH vibruoja šiuo ritmu: vykdomi dideli pokyčiai, svarbūs projektai, peržiūrima visa paslaugų grandinė. Net jeigu ir tapome didelė įmonė, kurioje dirba 800 darbuotojų, ir turime atstovybes bei komandas 15 šalių, mūsų dvasia išlieka ta pati: visada eiti į priekį ir diegti naujoves, bet kitaip. Su šiomis mūsų vertybėmis galėsite susipažinti spalio 7 d. Paryžiuje vyksiančiame viršūnių susitikime, kurį pavadinome „Renaissances“ su S. Jūsų laukia daug staigmenų, bet daugiau nesakysiu ..

http://www.ovh.com/fr/events/summit2014/

Draugiški linkėjimai,
Octave